Beck prehral vo štvrťfinále turnaja Masters v Montreale s Mathieuom

TASR|12. aug 2005 o 19:49

Montreal 12. augusta (TASR) - Slovenský tenista Karol Beck prehral vo štvrťfinále dvojhry na turnaji ATP Masters v kanadskom Montreale (dotácia 2,45 milióna ...

Montreal 12. augusta (TASR) - Slovenský tenista Karol Beck prehral vo štvrťfinále dvojhry na turnaji ATP Masters v kanadskom Montreale (dotácia 2,45 milióna dolárov) s Francúzom Paulom-Henrim Mathieuom za 1:06 h hladko v dvoch setoch 1:6 a 2:6. Rodák zo Zvolena však postupom medzi elitnú osmičku dosiahol svoj najväčší úspech na podujatiach zaradených do prestížnej série. Beckovi v dueli s Mathieuom nevychádzalo podľa predstáv prvé podanie a dopúšťal sa príliš veľkého množstva nevynútených chýb.

Prvý set bol jednoznačnou záležitosťou talentovaného Francúza, ktorý vo štvrtom a šiestom geme svojho súpera brejkol a získal dejstvo v pomere 6:1. Beck sa prezentoval iba 30 percentnou úspešnosťou prvého servisu. V druhom sete Mathieu v treťom geme čistou hrou opäť prelomil Beckovo podanie, po potvrdení brejku sa ujal vedenia 3:1 a zápas s prehľadom doviedol vo víťazného konca, keď za stavu 5:2 premenil pri vlastnom servise hneď prvý mečbal.

Mathieu tak svojmu súperovi odplatil prehru z júnového turnaja na tráve v anglickom Queense. Beck však napriek štvťfinálovému neúspechu zanechal v Montreale veľmi dobrý dojem a na ceste medzi osmičku najlepších vyradil dvoch nasadených hráčov. V 2. kole si poradil v troch setoch s turnajovou deviatkou Argentínčanom Davidom Nalbandianom a v osemfinále zdolal po ďalšom trojsetovom boji piateho nasadeného Rusa Nikolaja Davydenka.