V 3. kole v Cincinnati Hrbatý hladko prehral so Safinom

SITA|18. aug 2005 o 18:30

CINCINNATI 18. augusta (SITA) - Slovenský tenista Dominik Hrbatý skončil svoje účinkovanie na turnaji série Masters na tvrdom povrchu v americkom Cincinnati (dotácia 2,45 mil. USD) v 3. kole. Slovenská ...

CINCINNATI 18. augusta (SITA) - Slovenský tenista Dominik Hrbatý skončil svoje účinkovanie na turnaji série Masters na tvrdom povrchu v americkom Cincinnati (dotácia 2,45 mil. USD) v 3. kole. Slovenská jednotka nestačila na štvrtého nasadeného Rusa Marata Safina a podľahla mu za 68 minút hladko 0:6, 3:6. Hrbatému, ktorý v prvých dvoch kolách vyradil nebezpečných Švédov Thomasa Johanssona a Robina Söderlinga a na predchádzajúcom turnaji série Masters v Montreale sa prebojoval do štvrťfinále, zápas vôbec nevyšiel. Počas celého stretnutia mal problémy s prvým podaním, ale aj údermi, keď kopil nevynútené chyby (bilancia 28:19) vyhadzovaním loptičiek za základnú čiaru. Slovenský daviscupový reprezentant dovedna šesťkrát prehral svoj servis a prvý gem v stretnutí uhral až za stavu 0:6 a 0:2. V druhom sete vyrovnal síce na 2:2, ale potom zaváhal na podaní a Safinovi sa otvorila cesta k jednoznačnému víťazstvu a postupu do štvrťfinále. Bol to už štrnásty vzájomný súboj Hrbatého so Safinom, ruský tenista vyrovnal vzájomnú bilanciu na 7:7. V tomto roku sa "starí známi" stretli už po tretí raz a stále na tvrdom povrchu. Vo štvrťfinále Australian Open v Melbourne bol úspešnejší 25-ročný Rus, v 3. kole v Miami na Floride zasa o dva roky starší Slovák.