Tenis-DC: Slovenskí tenisti prehrali v USA 0:5 a čaká ich boj o záchranu

TASR|11. feb 2002 o 01:32

Oklahoma City 10. februára (TASR) - Slovenskí tenisti prehrali v 1. kole svetovej skupiny Davisovho pohára v Oklahoma City s USA hladko 0:5. Zverenci ...

Oklahoma City 10. februára (TASR) - Slovenskí tenisti prehrali v 1. kole svetovej skupiny Davisovho pohára v Oklahoma City s USA hladko 0:5. Zverenci nehrajúceho kapitána Miloslava Mečířa bez dvojice najlepších hráčov podľa očakávania nedokázali vzdorovať favoritovi a v septembri ich čaká boj o účasť medzi elitou.

O postupe Američanov do štvrťfinále sa rozhodlo už v sobotňajšej štvorhre a tak v záverečných dvojhrách dostal v nedeľu príležitosť namiesto Jána Krošláka aj tretí člen slovenského tímu Ladislav Švarc. Ten prehral s Jamesom Blakom za 1:28 h v troch setoch 6:4, 3:6 a 0:6. Jasný triumf domácich zavŕšil Andy Roddick, ktorý za 82 minút zdolal Karola Becka 6:4 a 7:6 (5).

V záverečnej dvojhre Beck bojoval aspoň o čestný bod pre svoj tím a Roddickovi bol dlho vyrovnaným partnerom. V siedmej hre prvého setu však stratil svoje podanie a napokon za 34 minút aj celý set v pomere 4:6. V druhom dejstve najskôr stratil servis v tretej hre Beck, ale vzápätí prvýkrát v zápase súpera brejkol a rozhodovalo sa až v tajbrejku. V ňom síce viedol slovenský tenista už 5:2, ale potom prehral päť loptičiek v sérii a Roddick sa tešil z víťazstva v zápase.

1. kolo svetovej skupiny Davisovho pohára:

USA - SLOVENSKO 5:0

piatok:

Pete Sampras - Karol Beck 6:3, 6:7 (3), 6:1, 7:5

Andy Roddick - Ján Krošlák 6:4, 6:4, 6:7 (5), 7:6 (1)

sobota:

James Blake, Mardy Fish - Krošlák, Beck 6:3, 6:7 (5), 6:3, 6:4

nedeľa:

Blake - Ladislav Švarc 4:6, 6:3, 6:0

Roddick - Beck 6:4, 7:6 (5)

mp mi

Domov»Tenis»Tenis-DC: Slovenskí tenisti prehrali v USA 0:5 a čaká ich boj o záchranu