Beck sa rozlúčil po päťsetovej dráme už v 1. kole

SITA|30. aug 2005 o 23:47

NEW YORK 30. augusta (SITA) - Príliš rýchlo, už v 1. kole dvojhry, sa so záverečným grandslamovým turnajom roka US Open v New Yorku (dotácia 17,742 mil. USD) rozlúčil slovenský tenista Karol Beck. Zvolenský ...

NEW YORK 30. augusta (SITA) - Príliš rýchlo, už v 1. kole dvojhry, sa so záverečným grandslamovým turnajom roka US Open v New Yorku (dotácia 17,742 mil. USD) rozlúčil slovenský tenista Karol Beck. Zvolenský rodák nestačil na fínskeho ľaváka Jarkka Nieminena a v takmer štvorhodinovej päťsetovej dráme mu podľahol 4:6, 6:2, 5:7, 6:0, 5:7. Dvadsaťtriročný Beck viedol v rozhodujúcom piatom sete už 4:0, ale záver nezvládol a v piatom vzájomnom súboji po tretí raz nechal tešiť sa na konci Fína.

Beck obhajoval na newyorskom betóne osemfinále z vlaňajška, keď ho vyradil až neskorší finalista Austrálčan Lleyton Hewitt. Tento rok bude pokračovať už len vo štvorhre po boku Čecha Jaroslava Levinského.

Dvojhra - 1. kolo:

Karol Beck (SR) - Jarkko Nieminen (Fín.) 4:6, 6:2, 5:7, 6:0, 5:7

Vo vyrovnanom prvom sete slovenský tenista, ktorému patrí v rebríčku ATP Entry 36. pozícia, v siedmom geme neudržal svoj servis. S výhodou jedného brejku 24-ročný Fín (57. v ATP Entry) napokon doviedol set do výsledku 6:4. V druhom dejstve Slovák súpera dvakrát brejkol a zo stavu 3:2 potiahol na víťazných 6:2. Tretie dejstvo bolo opäť mimoriadne vyrovnané. Zvolenský rodák však stratil svoje podanie v nevhodnom okamihu - za stavu 5:6 a Nieminen sa ujal vedenia 2:1 na sety. Štvrtý set bol plne v Beckovej réžii a vyhral ho bez straty gemu 6:0. V rozhodujúcom piatom sete pridal dobre naladený Beck ďalšie dva brejky a až za stavu 4:0 po desiatich gemoch v rade stratil svoje podanie. Potom však Nieminen predviedol nevídaný obrat. Najprv znížil na 2:4, potom na 3:5, no Beck nevyužil podanie na víťazstvo a po zbabranom závere napokon odchádzal z kurtu zdolaný v piatom sete 5:7.

Druhý najlepší slovenský tenista súčasnosti sa zo štyroch tohtoročných Grand Slamov lúčil v 1. kole až trikrát. Okrem New Yorku nevyhral ani zápas v Londýne na Wimbledone a ani v Paríži na Roland Garros.