Hrbatý potvrdil úlohu favorita

SITA|31. aug 2005 o 20:55

NEW YORK 31. augusta (SITA) - Slovenský tenista Dominik Hrbatý potvrdil úlohu favorita a v stredajšom zápase 1. kola US Open zdolal Taliana Andreasa Seppiho 6:2, 6:4, 6:7 (6), 6:2. Pätnásty hráč turnajového ...

NEW YORK 31. augusta (SITA) - Slovenský tenista Dominik Hrbatý potvrdil úlohu favorita a v stredajšom zápase 1. kola US Open zdolal Taliana Andreasa Seppiho 6:2, 6:4, 6:7 (6), 6:2. Pätnásty hráč turnajového pavúka záverečneho grandslamového turnaja roka v New Yorku (dotácia 17,742 mil. USD) si veľmi dobre rozbehnutý duel skomplikoval v 3. sete, v ktorom viedol už 4:2, no napokon ho v tajbrejku prehral. Vo štvrtom sete Hrbatý opäť našiel stratený rytmus a po necelých troch hodinách mohol oslavovať postup do 2. kola. V ňom sa slovenský tenista stretne s 23-ročným kvalifikantom Michaelom Lammerom zo Švajčiarska. Dvadsaťsedemročný rodák z Bratislavy pri svojej deviatej účasti na US Open nepostúpil z 1. kola iba dvakrát (1997 a 1999). Jeho doterajším maximom je štvrťfinále z vlaňajška.

Dvojhra mužov - 1. kolo:

Dominik Hrbatý (15-SR) - Andreas Seppi (Tal.) 6:2, 6:4, 6:7 (6), 6:2

Slovenský tenista hneď v úvodnej hre prerazil súperovi podanie a rýchlo viedol 2:0. Výborný nástup do zápasu potvrdil Hrbatý ďalším brejkom v siedmej hre a následne premenil druhý setbal na zisk úvodného dejstva - 6:2. Mladý Talian (70. v ATP Entry) vydržal v druhom sete odolávať dlhšie a svoje podanie si podržal trikrát až opäť do siedmeho tzv. Tildenovho gemu, keď favorizovaný Slovák využil druhý brejkbal na 4:3 a po necelých dvoch hodinách získal následne pre seba aj druhý set - 6:4. Vzápätí vlaňajší štvrťfinalista zobral Seppimu podanie aj v úvodnej hre nasledujúceho dejstva a zdalo sa, že duel smeruje k rýchlemu a jasnému záveru. Hrbatého dobre rozbehnutý stroj sa však zasekol za stavu 4:2 v treťom sete. Dvadsaťjedenročný taliansky tenista najskôr znížil na 3:4 a hneď nato prvým brejkom v zápase vyrovnal. Núkajúca sa šanca na zvrat dodala Seppimu viac sebadôvery a zrazu mala slovenská jednotka na kurte problémy. Tajbrejk tretieho setu sa od úvodu vyvíjal lepšie pre antukára z Apeninského polostrova, ktorý v ňom viedol 3:0 a potom aj 6:3. Hrbatý ešte dokázal dotiahnuť na 6:6, no ďalšie dve loptičky prehral, čo znamenalo stav 2:1 na sety. Otrasený slovenský tenista musel vzápätí čeliť brejkbalu aj v prvom geme nasledujúcej časti hry a svoj ďalší servis dokonca prehral. Za stavu 1:2 však dokázal zmobilizovať svoje sily a najskôr rebrejkom a následne šnúrou ďalších štyroch hier vyhral štvrtý set 6:2 a celý zápas 3:1 na sety. Hrbatý tak upravil svoju bilanciu so Seppim na 2:0, keď tretieho najlepšieho talianskeho hráča súčasnosti zdolal pred dvoma rokmi na antuke na challengeri v San Maríne 6:4, 6:1.