Clijstersová so Šarapovovou sú už v semifinále

Sportnet|8. sep 2005 o 00:00

NEW YORK - Štvrtá nasadená belgická tenistka Kim Clijstersová zdolala na záverečnom grandslamovom podujatí roka US Open vo štvrťfinálovej dráme desiatu nasadenú Američanku Venus Williamsovú 4:6, 7:5, 6:1 a prebojovala sa do semifinále, kde sa stretne ...

Belgická tenistka Kim Clijstersová sa teší po štvrťfinálovej výhre US Open nad wimbledonskou víťazkou Venus Williamsovou (USA) 4:6, 7:5, 6:1. Jej súperkou v súboji o postup do finále bude Ruska Maria Šarapovová.

FOTO - ČTK/AP

NEW YORK - Štvrtá nasadená belgická tenistka Kim Clijstersová zdolala na záverečnom grandslamovom podujatí roka US Open vo štvrťfinálovej dráme desiatu nasadenú Američanku Venus Williamsovú 4:6, 7:5, 6:1 a prebojovala sa do semifinále, kde sa stretne s najvyššie nasadenou Ruskou Mariou Šarapovovou. Vlaňajšia wimbledonská šampiónka vyradila krajanku Naďu Petrovovú rovnako v troch setoch 7:5, 4:6, 6:4.

Clijstersová po neúspešnom prvom sete prehrávala v druhom dejstve s Venus Williamsovou už 2:4, no vďaka veľkej bojovnosti dokázala otočiť takmer stratený zápas a postúpiť medzi elitnú štvoricu. Bývalá svetová jednotka po skončení stretnutia žiarila šťastím. "Je to jedno z najpamätnejších víťazstiev v mojej doterajšej kariére. Cením si ho oveľa viac ako triumfy, ktoré som dosiahla pred operáciou ramena. Tuho som bojovala o každú loptičku a dočkala som sa vytúženej odmeny," povedala Clijstersová, ktorá v rozhodujúcom sete "zničila" Venus Williamsovú nátlakovým celodvorcovým tenisom s množstvom víťazných úderov a skvelých returnov. V boji o finále ju čaká ruská kráska Šarapovová, ktorá sa vo štvrťfinále potrápila so svojou krajankou Petrovovou. V druhom sete na dvorci často pôsobila bezradným dojmom. "V rozhodujúcom dejstve som však našťastie opäť našla stratenú sebadôveru a podarilo sa mi zápas dotiahnuť do víťazného konca," povedala 18-ročná rodáčka zo Sibíri.

V mužskom osemfinále si úspešne počínal svetový i turnajový hráč číslo jeden Švajčiar Roger Federer. Nemec Nicolas Kiefer mu ale statočne odolával, keď mu v tajbrejku ukradol druhý set. Napokon však po výsledku 6:4, 6:7 (3), 6:3 a 6:4 ide ďalej rodák z Bazileja. "Bol to veľmi náročný duel. Nicolas je húževnatým súperom, ktorý sa nevzdáva za žiadneho stavu. Po prehratom tajbrejku som sa postupne opäť dostal do správneho rytmu a presadil som sa osvedčenými zbraňami," povedal Federer, ktorý sa vo štvrťfinále stretne s jedenástym nasadeným Argentínčanom Davidom Nalbandianom. Juhoameričan si v osemfinále poradil s talianskym veteránom Davidom Sanguinettim v štyroch setoch 4:6, 7:6 (4), 7:5 a 6:1. (tasr)

Výsledky

Muži

Streda, dvojhra - osemfinále: Federer (1-Švaj.) - Kiefer (Nem.) 6:4, 6:7 (3), 6:3, 6:4, Nalbandian (11-Arg.) - Sanguinetti (Tal.) 4:6, 7:6 (4), 6:4, 6:2.

Ženy

Dvojhra - štvrťfinále: Šarapovová (1-Rus.) - Petrovová (9-Rus.) 7:5, 4:6, 6:4, Clijstersová (4-Belg.) - V. Williamsová (10-USA) 4:6, 7:5, 6:1.