Utorok, 1. december, 2020 | Meniny má EdmundKrížovkyKrížovky
ŠKÓTSKY LIGOVÝ POHÁR (CIS) - 3. KOLO: GLASGOW RANGERS - CLYDE 5:2

Rangers potrebovali na víťazstvo v pohári predĺženie

GLASGOW 21. septembra (SITA) - Škótsky súper slovenského majstra Artmedie Bratislava v H-skupine Ligy majstrov Glasgow Rangers potreboval až predĺženie, aby v utorkovom zápase tretieho kola škótskeho ...

GLASGOW 21. septembra (SITA) - Škótsky súper slovenského majstra Artmedie Bratislava v H-skupine Ligy majstrov Glasgow Rangers potreboval až predĺženie, aby v utorkovom zápase tretieho kola škótskeho ligového pohára porazil druholigový tím Clyde 5:2. Domáci začali na Ibrox Parku veľmi dobre. Už v 5. minúte preukázal svoje kvality Španiel Nacho Novo, ktorý obohral troch súperov a jeho center poslal do siete belgický útočník Thomas Buffel. "Jazdci" pokračovali v tlaku, no postupom času sa dopredu osmeľovali aj hostia. Dobré príležitosti na zvýšenie náskoku nevyužili v I. polčase Jeffers a Lövenkrands. Zverenci Alexa McLeisha začali čoraz častejšie hrať na nakopávané lopty a dlhé centre, s ktorými si obrana súpera dokázala hravo poradiť. Päť minút po prestávke prišiel pre domácich prvý šok. Brighton, ktorého vedenie Rangers pred tromi mesiacmi prepustilo, prešprintoval Lowinga a jeho center zblízka za chrbát Waterreusa dorazil Bryson. Aj v druhom góle druholigistu mal prsty mladý domáci obranca Alan Lowing (hráč škótskej reprezentácie do 18 rokov), ktorý fauloval v šestnástke Harrisa a O´Donnell sa z pokutového kopu nemýlil - 1:2. Domáci kormidelník sa ešte predtým snažil zlepšiť hru stredovej formácie a na trávnik poslal kapitána Barryho Fergusona namiesto Malcolma. Črtajúce sa prekvapenie najskôr zažehnal svojím druhým gólom Buffel. Belgičan si pekne prebral prihrávku od Lowinga a pomedzi nohy vybiehajúceho brankára Jarvieho vyrovnal. Obhajca trofeje potom svoju kvalitu preukázal až v predĺžení, v ktorom svoj debut v drese "jazdcov" okorenil streleckým double Argentínčan Federico Nieto, ktorý prišiel z Almagra na hosťovanie do Glasgowa predbežne do januára 2005. Piaty gól do siete outsidera potom pridal reprezentačný obranca Trinidadu a Tobaga Marvin Andrews.

Glasgow Rangers - Clyde 5:2 (1:1, 1:1 - 3:0)

Góly: 5. a 74. Buffel, 98. a 113. Nieto, 111. Andrews - 51. Bryson, 73. O'Donnell (11 m), 30 104 divákov

Zostava Rangers: Waterreus - Lowing, Andrews, Kyrgiakos, Bernard - Novo (83. Namouchi), Malcolm (66. B. Ferguson), Murray, Lövenkrands - Buffel, Jeffers (62. Nieto).