Sobota, 28. november, 2020 | Meniny má HenrietaKrížovkyKrížovky
SLOVENSKO - ARGENTÍNA 1:1 PO PIATKOVÝCH DVOJHRÁCH

Nalbandian zdolal Hrbatého, Argentína vyrovnala na 1:1

BRATISLAVA 23. septembra (SITA) - Po piatkových dvojhrách je stav semifinálového stretnutia svetovej skupiny Davisovho pohára medzi Slovenskom a Argentínou v Bratislave nerozhodný 1:1. Po tom, čo Karol ...

BRATISLAVA 23. septembra (SITA) - Po piatkových dvojhrách je stav semifinálového stretnutia svetovej skupiny Davisovho pohára medzi Slovenskom a Argentínou v Bratislave nerozhodný 1:1. Po tom, čo Karol Beck získal prvý bod slovenského tímu po hladkom víťazstve 7:5, 6:4, 6:4 nad Guillermom Coriom, Dominik Hrbatý druhý bod nepridal. Slovenská jednotka podľahla deviatemu hráčovi rebríčka ATP Entry Davidovi Nalbandianovi v stretnutí skvelej úrovne za 172 minút 6:3, 5:7, 5:7, 3:6. Hrbatý v siedmom singlovom súboji v Sibamac aréne Národného tenisového centra našiel vôbec prvého premožiteľa a na domácej pôde prehral po prvý raz od roku 2002, keď ešte v Prešove nestačil na Rumuna Andreia Pavela. Stretnutie Slovensko - Argentína pokračuje v sobotu od 16.00 h štvorhrou. V pôvodných nomináciách kapitánov Miloslava Mečiřa a Alberta Manciniho figurujú dvojice Karol Beck - Michal Mertiňák resp. David Nalbandian - Mariano Puerta. Táto nominácia sa môže ešte hodinu pred stretnutím zmeniť.

Slovensko - Argentína 1:1 po piatkových dvojhrách

Karol Beck - Guillermo Coria 7:5, 6:4, 6:4

Dominik Hrbatý - David Nalbandian 6:3, 5:7, 5:7, 3:6

Vyrovnaný úvod druhej piatkovej dvojhry priniesol tvrdé výmeny od základnej čiary. Obaja hráči si s prehľadom vyhrávali svoje servisy. Až v šiestom geme sa Hrbatý ujal pri podaní Nalbandiana vedenia 40:0, aby vzápätí využil druhý brejkbal, keď najskôr súpera dokonale rozbehal a potom krížnym bekhendom zakončil výmenu do odkrytej časti dvorca - 4:2. Slovenská jednotka potom zvýšila na 5:2 a vďaka výhode jedného brejku dotiahla set do úspešného konca (6:3). V druhom sete doplatil Hrbatý na nevyužité brejkbaly. V piatej hre nepremenil dva a na prelomenie podania argentínskeho súpera mu nestačilo ani vedenie 40:15 v jedenástom geme. V týchto chvíľach sa takpovediac lámal chlieb, ale loptičky z rakety 27-ročného Bratislavčana skončili v sieti. Nalbandian situáciu zvládol a potom za stavu 6:5 a 40:30 fantastickým víťazným bekhendovým returnom získal set na 7:5. Neľútostný boj o každý bod pokračoval. Dvadsaťtriročný Argentínčan stratil po častom reklamovaní výrokov rozhodcov nervy. V tretej hre spravil pri zhode zbytočnú dvojchybu, potom odpálil loptičku a poľavenie v koncentrácii zavŕšil ľahkou chybou (1:2). Nalbandian si ale uvedomil vážnosť nepriaznivého stavu a onedlho vyrovnal z 1:3 na 3:3. Hrbatého to nevyviedlo z rytmu a hneď súpera brejkol na 4:3, ale súper odpovedal rovnakým spôsobom (4:4). Rodák z Cordoby sa trápil na servise aj v nasledujúcej hre, no hrozivý stav 15:40 ustál. O osude dôležitého tretieho dejstva sa rozhodlo v dvanástom geme, keď Hrbatý síce odvrátil tri setbaly, no štvrtý už Nalbandian volejom premenil. Cestou k nehrajúcemu kapitánovi Mancinimu si od radosti zakrepčil, akoby tušil, že vôbec ako prvý hráč zobral Hrbatému v Sibamac aréne NTC dva sety. Štvrtý set začal lepšie domáci tenista. V treťom geme Nalbandiana po štvrtý raz v zápase brejkol, ale v pohode hrajúci Argentínčan sa vzápätí čistou hrou postaral o rebrejk. Za stavu 3:2 Nalbandian nenechal nič na náhodu a pri podaní Hrbatého pri brejkbale ďalším famóznym bekhendovým returnom zvýšil na 4:2. Finalista Wimbledonu 2002 už potom aj zásluhou nevynútených chýb súpera dohral set aj zápas do víťazného konca a získal pre juhoamerického favorita dôležitý vyrovnávajúci bod. Skvelí diváci povzbudzovali domáceho hráča až do konca, ale tentoraz to nepomohlo.Táto prehra Hrbatého má pre neho v Davisovom pohári vo dvojhre poradové číslo 9 (bilancia 20:9).