Utorok, 1. december, 2020 | Meniny má EdmundKrížovkyKrížovky

Turnaj vo Filderstadte - Hantuchová v semifinále

FILDERSTADT 7. októbra (SITA) - Slovenská tenistka Daniela Hantuchová postúpila do semifinále dvojhry na turnaji WTA Tour Porsche Tennis Grand Prix v nemeckom Filderstadte (dotácia 650 000 USD). Hantuchová ...

FILDERSTADT 7. októbra (SITA) - Slovenská tenistka Daniela Hantuchová postúpila do semifinále dvojhry na turnaji WTA Tour Porsche Tennis Grand Prix v nemeckom Filderstadte (dotácia 650 000 USD). Hantuchová si v úvodnom piatkovom štvrťfinále dvoch nenasadených hráčok poradila s Taliankou Flaviou Pennettovou vo dvoch setoch za 78 minút 6:3, 6:4. Dvadsaťdvaročná Slovenka postúpila do semifinále niektorého z turnajov WTA Tour v tomto roku už po štvrtý raz. Predtým sa jej to podarilo na podujatiach v katarskej Dohe, Cincinnati a aj v Los Angeles v USA, kde skončila až vo finále na rakete Belgičanky Kim Clijstersovej. Hantuchová je finalistkou z Filderstadtu z roku 2002. Súperkou slovenskej jednotky v aktuálnom súboji o postup do finále bude Lindsay Davenportová (1-USA). "Som rada, že som to zvládla vo dvoch setoch, lebo to nebol ľahký zápas. Moja súperka predtým vyradila Belgičanku Heninovú-Hardennovú a verila si. Mne sa však hrá na tomto turnaji veľmi dobre, o čom svedčí aj môj postup vo štvorhre. Sú tu skvelí diváci a celkovo prostredie mi veľmi vyhovuje," povedala do mikrofónu Eurosportu víťazná Slovenka. Na otázku moderátora, aby bližšie vysvetlila svoju poverčivosť, ktorá súvisí s dobrými výsledkami na tomto turnaji, rodáčka z Popradu odpovedala: "Stále sa sprchujem v tej istej kabínke a zatiaľ mi to vychádza aj na kurte." Hantuchová je na najstaršom ženskom tenisovom turnaji v Európe vo Filderstadte už aj v semifinále štvorhry, kde sa prebojovala po boku Rusky Anastasie Myskinovej.

Dvojnásobným postupom do semifinále už Hantuchová vo Filderstadte aktuálne zarobila 32 700 USD (28 300 + 4400). Ako je známe víťazka turnaja prevezme aj kľúče od novučičkého športového automobilu značky Porsche.

Dvojhra - štvrťfinále:

Daniela Hantuchová (SR) - Flavia Pennettová (Tal.) 6:3, 6:4

Hantuchová robila na začiatku nevynútené chyby a jej talianska súperka ju hneď v treťom geme po dvojchybe slovenskej hráčky brejkla. Vzápätí sa však Slovenke vydaril rebrejk a bolo 2:2. Neskôr za stavu 3:2 v prospech slovenskej tenistky zaváhala na podaní 23-ročná Talianka a dvojchybu pri brejkbale súperky urobila tentoraz ona. Hantuchová potom zvýšila na 4:2, výhodu brejku udržala a prvý set vyhrala 6:3. V druhom sete obe súperky dobre podávali a až do stavu 4:4 si držali servis. Potom Pennettová ten svoj po tretí raz v zápase stratila a Hantuchová išla podávať na víťazstvo. Čistou hrou potvrdila túto výhodu a prvý vzájomný súboj s Pennettovou napokon relatívne hladko vyhrala 6:3, 6:4. Pohľad do štatistík vraví, že Hantuchová zahrala 21 víťazných úderov, kým jej protivníčka 12. Na esá vyhrala Slovenka 5:2 a tiež urobila o štyri nevynútené chyby menej (25:29).

Lindsay Davenportová (1-USA) - Anastasia Myskinová (8-Rus.) 6:2, 3:6, 6:1

Jelena Dementievová (5-Rus.) - Kim Clijstersová (2-Belg.) 6:3, 3:6, 6:2

Amelie Mauresmová (3-Fr.) - Naďa Petrovová (6-Rus.) 2:6, 6:2, 6:4