Sobota, 28. november, 2020 | Meniny má HenrietaKrížovkyKrížovky
HRBATÉMU PODĽAHOL MONFILSOVI, S LJUBIČIČOM SI NEZAHRÁ

Vo finále v Metz Ljubičič a Monfils

METZ 8. októbra (SITA) - Vo finále tenisového turnaja ATP Open de Moselle (dotácia 323 250 eur) vo francúzskom Metz sa stretnú Chorvát Ivan Ljubičič a Francúz Gael Monfils. Turnajová trojka Ljubičič si ...

METZ 8. októbra (SITA) - Vo finále tenisového turnaja ATP Open de Moselle (dotácia 323 250 eur) vo francúzskom Metz sa stretnú Chorvát Ivan Ljubičič a Francúz Gael Monfils. Turnajová trojka Ljubičič si v prvom semifinále poradil s najvyššie nasadeným Rusom Nikolajom Davydenkom hladko 6:1, 6:4 a postúpil už do svojho piateho tohtoročného finále na okruhu ATP. Pikantný súboj jednotiek tímov finalistov tohtoročného Davisovho pohára sa však v nedeľu neuskutoční, keďže v druhom semifinále Dominik Hrbatý neuspel. Turnajová štvorka zo Slovenska podľahla francúzskemu talentu Gaelovi Monfilsovi v troch setoch 6:7 (1), 6:1, 2:6. Hrbatému nevyšiel ani druhý tohtoročný pokus na postup do finále niektorého z turnajov ATP. V závere júla skončil v semifinále na podujatí v Los Angeles, keď nestačil na Luxemburčana Gillesa Mullera.

O osude vyrovnaného prvého setu rozhodol tajbrejk, ktorý lepšie vyšiel 19-ročnému Francúzovi a vyhral ho hladko 7:1. V druhom sete však slovenský tenista od stavu 1:1 na dvorci jasne dominoval a vyhral ho hladko 6:1. V rozhodujúcom dejstve však 27-ročný Slovák hneď na začiatku stratil svoj servis, domáci tenista si ten svoj udržal a rýchlo viedol 3:0. Potom ešte Hrbatý znížil na 2:3, ale vzápätí bolo 2:5 a bývalá juniorská svetová jednotka už potom zápas dotiahla bezpečne do víťazného konca. Monfils zdolal Hrbatého po druhý raz v rade (bilancia 2:1), predtým zvíťazil v 2. kole tohtoročného Wimbledonu.