Iuventa Michalovce - Nordstrand Oslo 18:17

TASR|9. okt 2005 o 21:11

Michalovce 9. októbra (TASR) - V odvetnom zápase 2. kola Pohára EHF zvíťazili ženy Iuventy Michalovce šokujúco nad škandinávskym favoritom Nordstrand ...

Michalovce 9. októbra (TASR) - V odvetnom zápase 2. kola Pohára EHF zvíťazili ženy Iuventy Michalovce šokujúco nad škandinávskym favoritom Nordstrand Oslo 18:17. Do ďalších bojov však postúpil Nordstrand, ktorý v prvom zápase v piatok tiež v Michalovciach zvíťazil 33:27.

2. kolo:

Iuventa Michalovce - Nordstrand Oslo 18:17 (10:8)

Zostava a góly Iuventy Michalovce: Vaverková, Krajcárová - Jenčíková, Školková 7/1, Beňušková 2/1, Tóthová 7, Hodošková, Kalaninová 1, Dittelová, Gregorčíková, Cinová 1 - najviac gólov Nordstrandu Oslo: Toumiová 5/3, Rosenlundová 5, vylúčenia: 2:3, 7 m hody: 5/2 - 4/3, rozhodcovia: Dobrovits, Tajók (obaja Maď.), 900 divákov.

Domáce nastúpili na odvetné stretnutie so 6 gólovým mankom z úvodného súboja. Iuventa sa od začiatku pustila s chuťou do súpera zo Škandinávie a dokonca sa aj ujala vedenia, ale cez dobre organizovanú obranu Nordstrandu sa presadzovala len veľmi ťažko. Výborný brankárka Videkeová zneškodnila iba v 1. polčase až 3 sedmičky, ale Iuventa napriek tomu dokázala zvrátiť skóre vo svoj prospech. Stalo sa tak v 25. minúte po góle Školkovej (8:7). Do konca prvého dejstva Michalovce ešte dokázali zvýšiť náskok na optimistických 10:8.

Po prestávke začalo lepšie Oslo, zlepšilo hru v obrane a zefektívnilo koncovku, čoho výsledkom bolo v 44. minúte jeho opätovné vedenie (13:12). To Nordstramu vydržalo až do 56. minúty, kedy domáca kanonierka Tóthová dvoma rýchlymi gólmi vyrovnala na 17:17. Tóthová bola aj autorkou víťazného gólu Iuventy, ktorý zaznamenala 24 sekúnd pred koncom, čím zabezpečila síce nepostupové, ale senzačné víťazstvo domácich.

Sergej Demidov, tréner Oslo: "O našom postupe sa rozhodlo už v prvom zápase, takže dnes sme sa zamerali hlavne na udržanie náskoku. Aj keď sme v odvete prehrali, teší nás potvrdenie postupu do 3. kola, ktorý je podľa mňa zaslúžený."

Dušan Daniš, tréner Iuventy: "Víťazstvo nad silným súperom nás nesmierne teší, hoci postup sme si nevybojovali. Základom nášho dnešného víťazstva bol skvelý výkon brankárky Krajcárovej, od čoho sa odvíjalo všetko ostatné. Dievčatá si dnes zaslúžia za výkon obrovskú pochvalu."

Domov»Halové športy»Hádzaná»Iuventa Michalovce - Nordstrand Oslo 18:17