Streda, 2. december, 2020 | Meniny má BibiánaKrížovkyKrížovky
LINDSAY DAVENPORTOVÁ (1-USA) - DANIELA HANTUCHOVÁ (SR) 3:6, 7:5, 6:2

Turnaj WTA Tour v Zürichu - súhrn - Hantuchová prehrala

ZÜRICH 20. októbra (SITA) - Slovenská tenistka Daniela Hantuchová bola veľmi blízko k prekvapeniu na výborne obsadenom turnaji WTA Tour vo švajčiarskom Zürichu (dotácia 1,3 mil. USD). Nenasadená Slovenka ...

ZÜRICH 20. októbra (SITA) - Slovenská tenistka Daniela Hantuchová bola veľmi blízko k prekvapeniu na výborne obsadenom turnaji WTA Tour vo švajčiarskom Zürichu (dotácia 1,3 mil. USD). Nenasadená Slovenka viedla v súboji 2. kola dvojhry nad turnajovou jednotkou Američankou Lindsay Davenportovou 6:3 a 5:3, ani to jej však na víťazstvo nad favoritkou nestačilo. Hantuchová (19. vo WTA Tour) prehrala v troch setoch 6:3, 5:7, 2:6 a trojnásobnej grandslamovej šampiónke podľahla v kariére bez nároku na výhru už po šiesty raz (bilancia 0:6).

Popradská rodáčka začala veľmi koncentrovane a nátlakovou útočnou hrou nútila súperku k chybám. Zakrátko jej vzala servis a ujala sa vedenia 3:1. Vzápätí výborne zaservovala a zvýšila na 4:1. Tretia hráčka sveta Davenportová pôsobila unaveným dojmom, pri loptičkách bola často neskoro a Hantuchová tento fakt využila. Prvý set vyhrala 22-ročná Slovenka za 35 minút 6:3. V tom druhom o sedem rokov staršiu súperku opäť rýchlo brejkla a ujala sa vedenia 3:1. Náskok jedného brejku si udržiavala až do stavu 5:4, keď podávala na víťazstvu. Situáciu však nezvládla. Nepremenila dva mečbaly a Davenportová otočila na 6:5. Za tohto stavu a 15:40 pri svojom servise Slovenka zabojovala a odvrátila dva setbaly. Pri treťom však nepochopiteľne vyhodila ľahkú loptu za základnú čiaru a Američanka vyhrala II. set za 45 minút 7:5. V úvode rozhodujúceho dejstva skúsená Davenportová ujala vedenia 2:0. Slovenka kontrovala rebrejkom a vyrovnala na 2:2. Potom však opäť chybila, keď za stavu 2:3 urobila dvojchybu a Američanka opäť viedla 4:2. V závere už favoritka na dvorci jasne dominovala a pri podaní Hantuchovej premenila za stavu 5:2 prvý mečbal.

Súhrn výsledkov štvrtkových stretnutí 2. kola dvojhry na tenisovom turnaji WTA Tour Zürich Open vo švajčiarskom Zürichu (dotácia 1,3 mil. USD):