Piatok, 27. november, 2020 | Meniny má MilanKrížovkyKrížovky
TESNÉ VÍŤAZSTVO INTERU MILÁNO V UDINE

Inter Miláno udržal krok s Juventusom a AC

BRATISLAVA 23. októbra (SITA) - Futbalisti Interu Miláno udržali v nedeľu krok so špicom tabuľky talianskej Serie A, keď si z Udine priviezli tri body za tesné víťazstvo 1:0. O jediný presný zásah sa ...

BRATISLAVA 23. októbra (SITA) - Futbalisti Interu Miláno udržali v nedeľu krok so špicom tabuľky talianskej Serie A, keď si z Udine priviezli tri body za tesné víťazstvo 1:0. O jediný presný zásah sa postaral v 37. min striedajúci Julio Cruz, ktorý iba šesť minút predtým vymenil na trávniku zraneného Adriana. Pre Inter je to prvé víťazstvo na štadióne Friuli od roku 1998.

Tréner "nerazurri" Roberto Mancini sa v súboji s ďalším účastníkom Ligy majstrov vrátil k osvedčenej zostave 4 - 4 - 2. Oproti nešťastnému duelu v Porte nehral Favalli, ale pravú stranu obrany dostal na starosť Kamerunčan Wome. Portugalčan Figo hral na ľavej strane stredovej formácie a Brazílčan Ze Maria napravo. V útoku od úvodných minút nastúpili Recoba s Adrianom, no nevýrazný Brazílčan si už v 16. min zranil rameno a po polhodine musel nedobrovoľne prepustiť miesto Cruzovi. Tridsaťjedenročný Argentínčan sa uviedol skvele, keď po prihrávke od Verona prešiel cez Felipeho i Sensiniho a pravačkou potom prestrelil aj brankára De Sanctisa. Po prestávke to boli opäť hostia, ktorí mali väčšie šance na skórovanie, no dva pokusy Figa gólman Udinese chytil a striedajúci Obafemi Martins v dobrej pozícii netrafil bránku.

Tabuľku talianskej najvyššej futbalovej súťaže vedie po 8. kole naďalej Juventus Turín s 24 bodmi. Inter Miláno je tretí, keď na "starú dámu" stráca šesť bodov. Najbližšie čaká "čierno-modrých" v strede týždňa domáci duel proti AS Rím a cez víkend zase cesta do Janova na ihrisko Sampdorie.

Udinese - Inter Miláno 0:1 (0:1)

Gól: 37. Cruz

Zostava Interu: Julio Cesar - Cordoba, Materazzi, Samuel, Wome - Zé Maria, Veron, Cambiasso, Figo (85. C. Zanetti) - Recoba (68. Martins), Adriano (31. J. Cruz)