Streda, 25. november, 2020 | Meniny má KatarínaKrížovkyKrížovky
SÚHRN VÝSLEDKOV VÍKENDOVÝCH VYSTÚPENÍ SÚPEROV ARTMEDIE BRATISLAVA V H-SKUPINE LIGY MAJSTROV 2005/06

Všetci súperi Artmedie víťazne, Čech opäť v základe Porta

BRATISLAVA 24. októbra (SITA) - Účastníci H-skupiny futbalovej Ligy majstrov 2005/06 majú za sebou nezvyčajne úspešný víkend. Všetky štyri mužstvá vo svojich domácich súťažiach vyhrali a neinkasovali ...

BRATISLAVA 24. októbra (SITA) - Účastníci H-skupiny futbalovej Ligy majstrov 2005/06 majú za sebou nezvyčajne úspešný víkend. Všetky štyri mužstvá vo svojich domácich súťažiach vyhrali a neinkasovali ani gól.

FC Porto triumfoval na Madeire zásluhou jediného presného zásahu Huga Almeidu v 47. minúte. Marek Čech si po úspešnom debute v drese "drakov" v dueli najvýznamnejšej európskej klubovej súťaže s Interom Miláno v nedeľu vyskúšal aj atmosféru portugalskej ligy, znovu odohral celých 90 minút a tento raz videl aj žltú kartu. "Modro-bieli" sa vďaka víťazstvu posunuli na druhé miesto v tabuľke a na prvú Bragu strácajú tri body. "Som spokojný. Na Madeire sa nikdy nehrá ľahko, navyše sme mali v nohách náročný súboj s Interom. Napriek všetkým týmto okolnostiam sme kontrolovali priebeh stretnutia. Nad ostatnými hráčmi výkonom vyčnievali Quaresma a Hugo Almeida," tešil sa holandský tréner Porta Co Adriaanse, ktorému sa zrejme podarilo zažehnať menšiu krízu svojho tímu.

Inter Miláno udržal kontakt s čelom tabuľky talianskej Serie A, keď si z Udine priviezol tri body za tesné víťazstvo 1:0. O gól sa postaral v 37. min striedajúci Julio Cruz, ktorý iba šesť minút predtým vymenil na trávniku zraneného Adriana. Pre Inter je to prvé víťazstvo na štadióne Friuli od roku 1998. Tréner "nerazurri" Roberto Mancini sa v súboji s ďalším talianskym zástupcom v Lige majstrov vrátil k osvedčenej zostave 4 - 4 - 2. Na rozdiel od nešťastného duelu v Porte (0:2) nehral Favalli, pravú stranu obrany dostal na starosť Kamerunčan Wome. Portugalčan Figo hral na ľavej strane stredovej formácie a Brazílčan Ze Maria vpravo. V útoku od úvodných minút nastúpili Recoba s Adrianom, no nevýrazný Brazílčan si už v 16. min zranil rameno a po polhodine musel nedobrovoľne prepustiť miesto Cruzovi. Tridsaťjedenročný Argentínčan sa uviedol skvele, keď po prihrávke od Verona prešiel cez Felipeho i Sensiniho a pravačkou prestrelil brankára De Sanctisa. Po prestávke to boli opäť hostia, ktorí mali väčšie šance na skórovanie, ale dva pokusy Figa gólman Udinese chytil a striedajúci Obafemi Martins v dobrej pozícii netrafil bránku. Tabuľku talianskej najvyššej futbalovej súťaže vedie po 8. kole naďalej Juventus Turín s 24 bodmi. Inter Miláno je tretí, keď na "starú dámu" stráca šesť bodov. Najbližšie čaká "čierno-modrých" v strede týždňa domáci duel proti AS Rím a cez víkend cesta do Janova na ihrisko Sampdorie.

Najbližší súper Artmedie v Lige majstrov Glasgow Rangers v sobotňajšom zápase škótskej Premier League zdolal na domácom trávniku Motherwell 2:0. Úvodný gól padol už v prvej minúte, keď po ľavom krídle zbehol Chorvát Pršo, od čiary odcentroval, loptu ešte hlavičkou tečoval Lövenkrands a na zadnej žrdi stojaci Burke nízkou strelou popri brankárovi Smithovi otvoril účet zápasu. Po rýchlo inkasovanom góle zvyknú hosťujúce mužstvá v Ibrox Parku dostať debakel, ale zverenci trénera Terryho Butchera sa tomuto osudu vyhli. "Jazdci" v prvom polčase jednoznačne predčili súpera, keď šance zahadzoval najmä dlhovlasý kanonier Pršo. V druhom polčase domáci znervózneli, keďže sa poriadne natrápili so strelením druhého, poisťovacieho gólu. Ani 49 215 divákov priamo na štadióne nebolo s priebehom druhého dejstva spokojných, keďže Rangers toho pred bránkou hostí veľa nepredviedli. Až v 72. min sa vnútri "veľkého vápna" vtipne otočil Pršo a od bránkovej čiary nezištne prihral Dánovi Lövenkrandsovi, ktorý už iba doťukol zo štyroch metrov do siete.

Súhrn výsledkov víkendových vystúpení súperov Artmedie Bratislava v H-skupine Ligy majstrov 2005/06:

Portugalsko - 8. kolo:

Nacional Madeira - FC Porto 0:1 (0:0)

Gól: 47. Hugo Almeida, ŽK: 40. Bruno - 79. Čech, 87. McCarthy, 2600 divákov

Zostava Porta: Vitor Baia - Bosingwa, Pepe, Pedro Emanuel, Čech - Paulo Assuncao, Lucho Gonzalez, Jorginho (88. Cesar Peixoto) - Quaresma (78. Diego), McCarthy, Hugo Almeida (63. Alan)

Škótsko - 11. kolo:

Glasgow Rangers - FC Motherwell 2:0 (1:0)

Góly: 1. Burke, 72. Lövenkrands, bez ŽK, 49 215 divákov

Zostava Rangers: Waterreus - Ricksen, J. Rodriguez, Andrews, Bernard - Burke, B. Ferguson, Hemdani (74. Hutton), Lövenkrands - McCormack (58. Murray), Pršo (77. S. Thompson)

Taliansko - 8. kolo:

Udinese - Inter Miláno 0:1 (0:1)

Gól: 37. J. Cruz, ŽK: 6. Pinzi, 26. Bertotto, 90.+ Iaquinta - 9. I. Cordoba, 23. Recoba, 17 000 divákov

Zostava Interu: Julio Cesar - I. Cordoba, Materazzi, Samuel, Wome - Ze Maria, Veron, Cambiasso, Figo (85. C. Zanetti) - Recoba (68. Martins), Adriano (31. J. Cruz)