Štvrtok, 3. december, 2020 | Meniny má OldrichKrížovkyKrížovky
VŠETCI SÚPERI ARTMEDIE BRATISLAVA V H-SKUPINE LIGY MAJSTROV V SOBOTU REMIZOVALI

Tri remízy súperov Artmedie

BRATISLAVA 30. októbra (SITA) - Účastníci H-skupiny futbalovej Ligy majstrov si pred utorkovými zápasmi 4. kola tejto prestížnej európskej súťaže v domácich ligových generálkach príliš veľkú pohodu nevytvorili.

Glasgow Rangers, FC Porto aj Inter Miláno síce pochodili o niečo lepšie ako Artmedia Bratislava v Ružomberku (0:1), všetky tri tímy sa však museli uspokojiť len s deľbou bodov.

Porto si v silnom daždi nedokázalo na domácom trávniku poradiť s prehustenou defenzívou Vitorie Setubal. „Draci“ mali počas celého stretnutia veľkú prevahu, no svoje šance nepremenili. Keď už lopta v záverečných minútach predsa skončila v sieti hostí, gól pre diskutabilný ofsajd neplatil. "Mohli sme hrať bez brankára, veď Vitor Baia nemusel ani raz zasahovať. Vitoria však má právo na takýto spôsob hry a je našou chybou, že sme nenašli recept na jeho prekonanie. Z jednej remízy netreba robiť vedu, liga je veľmi dlhá," vyhlásil tréner Porta Co Adriaanse. Marek Čech v štvrtom súťažnom dueli v rade odohral celých 90 minút a zdá sa, že získal dôveru holandského kouča.

Prvýkrát v tejto sezóne remizoval aj Inter Miláno. "Čierno-modrí" na pôde Sampdorie Janov dvakrát prehrávali po góloch Dianu, na oba zásahy však dokázali odpovedať vďaka "sviatočným" strelcom Cambiassovi a Cordobovi. Po prestávke ešte hostia bojovali o víťazstvo, ale skóre sa už nezmenilo. Po zranení nastúpil prvýkrát Siniša Mihajlovič, ktorý v strede obrany milánskeho tímu nahradil potrestaného Materazziho. "Prvý polčas sa nám príliš nevydaril. Druhé dejstvo už bolo lepšie a za prevahu sme si zaslúžili streliť aspoň jeden gól. Dúfam, že vyhráme v utorok proti Portu. Ja sám sa necítim byť v optimálnej pohode. Zranené rameno stále nie je v poriadku, potreboval by som pár dní oddychu," povedal pre klubovú stránku brazílsky útočník Interu

Glasgow Rangers je naďalej v kríze a naposledy sklamali hráči svojich fanúšikov v domácom zápase s priemerným Inverness, ktorý skončil remízou 1:1. "Jazdci prehrávali na Ibrox parku 0:1 a až po prestávke vybojovali aspoň remízu. K víťazstvu im nepomohlo ani vylúčenie hosťujúceho Baynea v 83. minúte. "Pani šťastena sa k nám v tomto období odvrátila chrbtom, no musíme sa cez to prehrýzť. Verím, že to prelomíme a začneme vyhrávať. Ja sám neprehodnocujem vlastný prístup k zápasom. Trápia nás zranenia a vtedy je výber hráčov zložitejší. Každý v mojej pozícii by to mal rovnako ťažké," vysvetľoval nepriaznivú sériu kouč Rangers. Z posledných ôsmich súťažných zápasov je bilancia jeho zverencov absolútne neuspokojivá - 2 víťazstvá, 4 remízy a 2 prehry. Po 13. kole škótskej ligy sú až na 4. mieste s desaťbodovou stratou na vedúci Hearts. Stolička nad McLeishom sa už trasie niekoľko dní, no napriek tomu by sa mal objaviť v utorňajšom zápase 4. kola H-skupine futbalovej Ligy majstrov v Bratislave proti Artmedii. "Takmer naisto budem viesť mužstvo aj v utorňajšom zápase Ligy majstrov v Bratislave. Prezident mi doteraz nikdy nepovedal, že musíme vyhrať určitý zápas, aby som ostal vo funkcii. Viem, že teraz čelím veľkej kritike a ráno nemôžem vstávať s úsmevom, no najdôležitejšia vec je popasovať sa situáciou. A ja sa bez boja určite nevzdám," uviedol McLeish.

Dobré správy pre priaznivcov "Gers" sú, že pre dôležitý duel s Artmediou v Lige majstrov budú v kádri aj traja uzdravení hráči - obrancovia Sotyrios Kyrgiakos, Julien Rodriguez a útočník Francis Jeffers.

Súhrn výsledkov sobotňajších vystúpení súperov Artmedie Bratislava v H-skupine Ligy majstrov 2005/06:

Škótsko - 13. kolo:

Glasgow Rangers - Inverness CT 1:1 (0:1)

Góly: 54. S. Thompson - 26. Dargo, ŽK: 23. Hemdani, 56. Ricksen, 66. Malcolm – 30. I. Black, 35. Bayne, 63. Dargo, 67. Tokely, ČK: 82. Bayne (po druhej ŽK), 47 867 divákov

Zostava Rangers: Waterreus - Hutton, Malcolm, Andrews, Bernard - Ricksen, B. Ferguson, Hemdani - Burke (46. S. Thompson), Lövenkrands – Pršo

Portugalsko - 9. kolo:

FC Porto - Vitoria Setubal 0:0

ŽK: 90.+ Raul Meireles - 54. Binho, 71. Fontes, 83. Ricardo Chaves, 29 317 divákov

Zostava Porta: Vitor Baia - Bosingwa, Pepe, Pedro Emanuel (80. Raul Meireles), Čech - Paulo Assuncao, Lucho, Jorginho (66. McCarthy) - Alan (58. Ivanildo), Hugo Almeida, Quaresma

Taliansko - 10. kolo:

Sampdoria Janov - Inter Miláno 2:2 (2:2)

Góly: 6. a 35. Diana - 31. Cambiasso, 39. I. Cordoba, ŽK: 61. Diana - 70. Figo, 77. Favalli, 28 000 divákov

Zostava Interu: Julio Cesar - I. Cordoba, Samuel, S. Mihajlovič, Favalli (87. Recoba) - Figo (80. Ze Maria), Cambiasso, D. Pizarro, Solari (64. Wome) - Adriano, Martins