Masters Cup - Federer a Ljubičič na úvod vyhrali

SITA|13. nov 2005 o 09:56

ŠANGHAJ 13. novembra (SITA) - Švajčiar Roger Federer začal obhajobu svojho minuloročného triumfu na tenisovom Masters Cupe úspešne. V úvodnom stretnutí podujatia najlepšej mužskej osmičky sveta v čínskom ...

ŠANGHAJ 13. novembra (SITA) - Švajčiar Roger Federer začal obhajobu svojho minuloročného triumfu na tenisovom Masters Cupe úspešne. V úvodnom stretnutí podujatia najlepšej mužskej osmičky sveta v čínskom Šanghaji (dotácia 4,45 mil. USD) najvyššie nasadený hráč zdolal Argentínčana Davida Nalbandiana za 109 minút 6:3, 2:6, 6:4. Federer, ktorého prípravu na záverečný vrchol sezóny výrazne narušilo zranenie členka, sa v súboji so svojím tradičným súperom z Argentíny (bilancia 4:5) potrápil, ale napokon potvrdil úlohu favorita. Pôvodne šanghajský náhradník Nalbandian sa po prvom dejstve otriasol, predĺžil údery a druhý set vyhral hladko 6:2. V treťom sete viedol 23-ročný Juhoameričan po brejku už 3:1, keď Federer zlyhával najmä na servise. Potom však Nalbandian chybami dostal súpera opäť do zápasu a Federer štyrmi víťaznými hrami v rade zvýšil na 5:3. Záver už favorit zvládol a v Červenej skupine si pripísal prvé víťazstvo. „Súper mi v treťom sete ponúkol šancu a ja som ju využil. Som šťastný, že som tento zápas doviedol do víťazstva,“ povedal Federer, ktorý dosiahol 78. víťazstvo vo dvojhre v tomto roku. Ak by vyhral prestížny turnaj majstrov bez zaváhania, vyrovnal by najlepšiu bilanciu v jednej sezóne Američana Johna McEnroea z roku 1984 (82-3)

V Červenej skupine sa v nedeľu zrodila ešte jedna prehra argentínskeho tenistu. Štvrtý nasadený Guillermo Coria podľahol chorvátskemu prekvapeniu sezóny Ivanovi Ljubičičovi za 77 minút hladko 2:6, 3:6. Vysoký Chorvát, ktorý má v závere sezóny famóznu formu, uplatňoval svoju najväčšiu zbraň, kvalitný servis, keď behavého súpera prevýšil najmä účinnosťou prvého podania.

V Šanghaji sú v nedeľu na programe ešte úvodné dva súboje Červenej skupiny vo štvorhre. Obhajcovia víťazstva americkí bratia Bob a Mike Bryanovci nastúpia proti Austrálčanom Wayneovi Arthursovi a Paulovi Hanleymu. Bahamsko-kanadský pár Mark Knowles - Daniel Nestor si zmeria sily s indicko-srbskou dvojicou Leander Paes - Nenad Zimonjič.