Piatok, 4. december, 2020 | Meniny má Barbora, BarbaraKrížovkyKrížovky
TENISOVÝ TURNAJ TATRA BANKA OPEN MÁ PO ŠTYROCH ROKOCH OPÄŤ SLOVENSKÉHO VÍŤAZA - HRBATÉHO

Prvenstvo zostalo doma

BRATISLAVA - Tenisový turnaj Tatra banka Open v Bratislave má po štyroch rokoch opäť slovenského víťaza.

Dominik Hrbatý si po triumfe na turnaji vychutnal aj fanúšikov, ktorým rozdával loptičky.

FOTO SME - PAVOL MAJER

BRATISLAVA - Tenisový turnaj Tatra banka Open v Bratislave má po štyroch rokoch opäť slovenského víťaza. Po Karolovi Kučerovi z roku 2001 sa to včera v Sibamac aréne Národného tenisového centra podarilo Dominikovi Hrbatému. Finálový súper Talian Daniele Bracciali mu vzdoroval len v prvom sete. Slovák ho vyhral 7:5, a keď mu v druhom znovu vzal servis, 78. hráč rebríčka rezignoval. Hrbatý (20.) mu do konca súboja dovolil uhrať už len jeden gem. Vyhral ho 6:1 a dočkal sa svojho prvého triumfu na bratislavskom challengeri. Po dvoch účastiach vo štvrťfinále (2002, 2003) a vlaňajšej finálovej prehre s Cyperčanom Marcosom Baghdatisom. Pred decembrovým finále Davisovho pohára s Chorvátskom je to dobrá správa. Hrbatý mal formu.

Dominik, ktorý za víťazstvo zinkasuje šek na 12 250 eur, a do rebríčka Entry pre nasadzovanie na turnaje si pripíše 80 bodov, bol počas celého turnaja jeho jasne najlepším hráčom. V piatich zápasoch stratil len jeden set, v piatkovom štvrťfinále s Holanďanom Wesselsom. Cez víkend strávil na kurte spolu len čosi vyše dvoch hodín. Rumuna Razvana Sabaua sfúkol v sobotňajšom semifinále za 48 minút (6:0, 6:3), na Taliana Braccialiho potreboval len o 21 minút viac.

"Rumun mi prakticky neublížil. Myslel som si, že bude hrýzť viac, ale prvý set som mal jasne vo svojich rukách. Až v poslednom geme ma trochu potrápil. Potom sa síce trochu vzchopil a ja som povolil, ale víťazstvo som si nedal vziať. Pre divákov to možno bolo trochu nedôstojné semifinále, ale taký je občas tenis," hodnotil duel spokojný Hrbatý. Tešil sa, že si ušetril sily na finále. Netušiac, že ich veľa ani potrebovať nebude. (rh)

Tatra banka Open (100-tisíc USD):

Dvojhra - finále: Hrbatý (1-SR) - Braccali (4-Tal.) 7:5, 6:1. Semifinále: Hrbatý - Sabau (5-Rum.) 6:0, 6:3, Bracciali - Baghdatis (2-Cypr.) 7:5, 4:6, 6:4. Štvorhra - semifinále: Hrbatý, Mertiňák (2-SR) - Allegro, Bracciali (3-Švajč./Tal.) 2:6, 6:4, 7:6 (4), Haggard, Scherrer (JAR/Švajč.) - Miklušičák, Semjan (SR) 6:2, 6:2. Finále: Hrbatý, Mertiňák - Haggard, Scherrer 3:6, 6:2, 6:7 (4).