Utorok, 1. december, 2020 | Meniny má EdmundKrížovkyKrížovky
NALBANDIAN SO ŠANCOU NA SEMIFINÁLE, CORIA UŽ BEZ NEJ

Tenis, Masters Cup: Federer už v semifinále

BRATISLAVA 15. novembra (SITA) - Švajčiar Roger Federer si v utorok pripísal už druhé víťazstvo na prestížnom Masters Cupe v čínskom Šanghaji (dotácia 4,45 mil. USD) a ako prvý z elitnej osmičky si zabezpečil ...

BRATISLAVA 15. novembra (SITA) - Švajčiar Roger Federer si v utorok pripísal už druhé víťazstvo na prestížnom Masters Cupe v čínskom Šanghaji (dotácia 4,45 mil. USD) a ako prvý z elitnej osmičky si zabezpečil postup do semifinále. Obhajca triumfu z posledných dvoch rokov zdolal v napínavom súboji Chorváta Ivana Ljubičiča v troch setoch za 137 minút 6:3, 2:6, 7:6 (4). O Federerovom postupe definitívne rozhodol David Nalbandian, ktorý v čisto argentínskom súboji dominoval nad Guillermom Coriom 7:5, 6:4. Nalbandian si tak na rozdiel od svojho krajana udržal šancu na semifinálovú účasť, ale v priamom súboji o postup musí zdolať Ljubičiča. Ten narobil v utorok Federerovi väčšie problémy, ako by možno favorizovaný Švajčiar predpokladal. Za stavu 1:1 na sety viedol Federer v rozhodujúcom treťom dejstve už 5:3, ale bojovník Ljubičič odvrátil v nasledujúcich dvoch gemoch tri mečbaly a neskôr sa dokonca ujal vedenia 6:5. Set a zápas napokon ukončil až tajbrejk, v ktorom už dominoval favorizovaný Švajčiar. "Keď som odvrátil tri mečbaly, veril som, že Federera zdolám. Mal som veľkú šancu na víťazstvo. Dokonca som mal po prvý raz v zápase s Federerom pocit, že som bol lepší na kurte ako on, ale nedotiahol som to do konca," povedal po stretnutí Ljubičič. Holohlavý Chorvát, ktorý má v závere sezóny skvelú formu, prehral v tomto roku s Federerom už po piaty raz, z toho trikrát vo finále turnajov ATP. Dvadsaťštyriročný Švajčiar môže stále pomýšľať na vyrovnanie rekordu Američana Johna McEnroea v počte víťazstiev (82) v jednej sezóne. Aktuálne ich má na konte 79. Federer tiež útočí na tretie víťazstvo na turnaji majstrov v rade, čo sa predtým naposledy podarilo ešte Ivanovi Lendlovi. "Do Šanghaja som prišiel po zranení a väčšej hernej pauze a nevedel som, čo môžem od seba čakať. Dnes som už úplne fit, nemal som pochybnosti, či tento zápas dohrám," uviedla svetová jednotka.

V utorkových zápasoch Červenej skupiny vo štvorhre si už druhé víťazstvo na turnaji pripísal indicko-srbský pár Leander Paes - Nenad Zimonjič, ktorý zdolal Austrálčanov Wayna Arthursa a Paula Hanleyho vo dvoch tajbrejkoch 7:6 (3), 7:6 (6). Obhajcovia prvenstva, americké dvojičky Bob a Mike Bryanovci si zachovali šancu na postup do semifinále, keď zvíťazili nad bahamsko-kanadským párom Mark Knowles - Daniel Nestor 6:4, 6:4.

Utorkový súhrn zo Šanghaja:

Červená skupina:

Roger Federer (1-Švajč.) - Ivan Ljubičič (6-Chorv.) 6:3, 2:6, 7:6 (4)

Červená skupina / štvorhra:

Bob a Mike Bryanovci (1-USA) - Mark Knowles, Daniel Nestor (4-Bah./Kan.) 6:4, 6:4

Leander Paes, Nenad Zimonjič (5-India/Srb. a Č. Hora) - Wayne Arthurs, Paul Hanley (7-Austr.) 7:6 (3), 7:6 (6)

1. Paes-Zimonjič 2 2 4:1 2
2. Bryanovci 2 1 1 3:2 1
3. Arthurs-Hanley 2 1 1 2:3 1
4. Knowles-Nestor 2 2 1:4