Federer zdolal aj Ljubičiča

Sportnet|16. nov 2005 o 00:00

ŠANGHAJ - Jediné víťazstvo delí najlepšieho tenistu súčasnosti, Švajčiara Rogera Federera, od osemdesiatich vyhratých zápasov v sezóne. Po včerajšom strhujúcom súboji v Červenej skupine s Chorvátom Ivanom Ljubičičom na Turnaji majstrov v čínskom Šanghaji

, má svetová jednotka tohtoročnú bilanciu 79:3 a istý postup do semifinále záverečného turnaja roka (dotácia 4,45 milióna dolárov). Na zdolanie Ljubičiča potreboval Federer dve hodiny a sedemnásť minút, keď premenil až štvrtý mečbal. Prvé mal za stavu 5:2 a 40:15 pri podaní Ljubičiča, no Chorvát sa dokázal vzchopiť. Otočil na 6:5 vo svoj prospech, v tajbrejku bol však úspešnejší Švajčiar a upravil vzájomnú bilanciu na 8:3 vo svoj prospech. V druhom, čisto argentínskom dueli, sa tešil David Nalbandian. Guillermo Coria sa ani v druhom zápase netešil zo žiadneho setu a prišiel o šancu postúpiť.

Po zraneniach, ktoré donútili odhlásiť sa Agassiho i Nadala, sa do hry po Puertovi, ktorý už má prvý súboj za sebou, zapojí aj Čiľan Fernando Gonzales. Vedenie ATP Tour zároveň ako náhradníka povolalo aj švédskeho tenistu Thomasa Johanssona (14.). (sita, rh)

Turnaj majstrov v Šanghaji

Červená skupina

Federer (1-Švajč.) - Ljubičič (6-Chorv.) 6:3, 2:6, 7:6 (4), Nalbandian (8-Arg.) - Coria (4-Arg.) 7:5,6:4.

4. Puerta 1 0 1 0:2

Štvorhra - červená skupina: Paes, Zimonjič (5-Ind./SČH) - Arthurs, Hanley (7-Austr.) 7:6 (7:3), 7:6 (8:6), M. Bryan, B. Bryan (1-USA) - Knowles, Nestor (4-Bah./Kan.) 6:4, 6:4.