V derby žiaril Ronaldinho, tlieskali mu aj priaznivci Realu

SITA|20. nov 2005 o 10:47

MADRID 20. novembra (SITA) - Španielsky prvoligový futbalový klub FC Barcelona deklasoval v sobotňajšom šlágri Primera Division svojho odvekého rivala Real Madrid 3:0 najmä vďaka dvom presným zásahom ...

MADRID 20. novembra (SITA) - Španielsky prvoligový futbalový klub FC Barcelona deklasoval v sobotňajšom šlágri Primera Division svojho odvekého rivala Real Madrid 3:0 najmä vďaka dvom presným zásahom (59. a 78. min)brazílskeho loptového kúzelníka Ronaldinha. Zverenci trénera Franka Rijkaarda sa prvýkrát v aktuálnom ročníku prepracovali na čelo tabuľky. Triumf na štadióne Santiaga Bernabeua znamená pre Barcu predĺženie série bez prehry v domácej súťaži už na deväť stretnutí. Naopak Real zaznamenal už tretiu prehru v posledných piatich ligových vystúpeniach. "Ronaldinho v druhom polčase opäť predviedol niektoré skvelé kúsky, dominoval v rýchlosti, kontrole nad loptou i technike. Bol jednoducho fantasticky," nadchýnal sa po stretnutí holandský kouč v službách katalánskeho veľkoklubu, ktorý dosiahol najväčšie víťazstvo na štadióne Realu od sezóny 1984/85. Rijkaard sa zároveň stal prvým trénerom Barcelony, ktorý dokázal svoje mužstvo doviesť na Santiagu Bernabeu k dvom víťazstvám, keď pred dvoma rokmi jeho tím zvíťazil 2:1. Brazílskej superhviezde FC Barcelona športovo zatlieskali aj fanúšikovia madridského Realu, no mnohí neuniesli prehru a už pred záverečným hvizdom rozhodcu opustili štadión. "Je úžasné vidieť, že vám tlieskajú aj priaznivci vášho veľkého rivala. Nestáva sa to často," citovala španielska agentúra EFE

Tréner katalánskeho klubu Frank Rijkaard sa na margo šlágra vyjadril, že to bol otvorený a divácky veľmi atraktívny duel. "Real urobil všetko, čo bolo v jeho silách. Mali sme to však ľahšie, lebo skoro sme sa dostali do vedenia. Napriek tomu moji zverenci odviedli na horúcej madridskej pôde skvelú prácu a som na nich hrdý," vyhlásil holandský kormidelník Barcelony.

Podľa trénera Realu Madrid Vanderleia Luxemburga si Katalánci zaslúžili víťazstvo a zdôraznil, že problémy jeho mužstva sa začali v 15. minúte, keď otvoril gólový účet zápasu svojím jedenástym gólom v sezóne kamerunský útočník Samuel Eto´o. "Zostávam pokojný a myslím si, že môžeme ligu ešte vyhrať. Všetky tímy čaká ešte dlhá cesta," povedal Luxemburgo. Na rozdiel od Ronaldinha sa Eto´ovi neušiel potlesk madridských fanúšikov, ale piskot takmer pri každom jeho dotyku s loptou. Priaznivci Realu mu nevedia zabudnúť urážky na adresu madridského klubu počas osláv zisku majstrovského titulu, keď vykrikoval, že Madridčania sú bastardi. V drese Realu nastúpili aj Ronaldo a Zidane, ktorí sa už zotavili zo zranení, no v 57. minúte madridský klub prišiel o kapitána Raúla Gonzaleza. Poškodil si meniskus v ľavom kolene a v pondelok ho čakajú vyšetrenia. Hrozí, že bude chýbať v stredajšom zápase Ligy majstrov s Lyonom.

Domov»Futbal»Ďalšie súťaže»V derby žiaril Ronaldinho, tlieskali mu aj priaznivci Realu