DC, finále: Kučera - Ljubičič 3:6, 4:6, 3:6 - SVK- CRO 0:1

Sportnet|2. dec 2005 o 16:10

BRATISLAVA, 2. decembra (SME.online) - Slovenský daviscupový tím rozohral úvodnou dvojhrou medzi Karolom Beckom a Ivanom Ljubičičom historicky prvé finále ...

BRATISLAVA, 2. decembra (SME.online) - Slovenský daviscupový tím rozohral úvodnou dvojhrou medzi Karolom Kučerom a Ivanom Ljubičičom historicky prvé finále. Karol Kučera, ktorý v pôvodnej nominácii nahradil Karola Becka (problémy s kolenom) sa postavil proti favorizovanému Ljubičičovi, ktorý je v rebríčku Entry deviaty. Chorvát mal v závere roka skvelú fazónu, čo sa bude snažiť potvrdiť aj v úvodnom zápase finále Davis cupu (začiatok je naplánovaný na 14:00 hod). Súper Slovákov prišiel do Bratislavy s cieľom vyhrať, SIBAMAC Aréna však bude určite stáť na strane domácich.

KUČERA - Ljubičič 3:6, 4:6, 3:6

(* práve podáva)

karol kučera ivan ljubičič

SLOVENSKO    0:1   CHORVÁTSKO

1. set, Kučera - Ljubičič 3:6 - V prvom sete stratil slovenský tenista svoje podanie jedenkrát a to hlavne zásluhou skvelého Ljubičičovho bekendu a o nič horšieho podania. Karol síce hral od základnej čiary dobre, ale spomínané zbrane Chorváta sa mu nepodarilo eliminovať.

2. set, Kučera - Ljubičič 4:6 - Druhá sada bola síce, čo sa týka skóre vyrovnanejšia ako prvá, ale aj tak v nej slávil úspech Chorvát. Kučera stratil takisto ako v sete prvom svoje podanie len raz, ale z pohľadu vývoja setu prišiel Ljubičičov brejk veľmi skoro (už v tretej hre). Chorvát sa môže stále opierať o zdrvujúce podanie, čo sa prejavilo aj v štatistikách, kde v kolonke esá svieti číslo 9.

3. set, Kučera - Ljubičič 4:6 - Ani tretí set sa neniesol v réžii Karola Kučeru, ktorého si Chorvát bez problémov držal od tela. Brejk prišiel ešte skôr ako v predchádzajúcich dvoch setoch, konkrétne už v prvom geme. Ljubičič potom už len kontroloval priebeh a získal tak pre Chorvátov prvý bod.

Domov»Tenis»DC, finále: Kučera - Ljubičič 3:6, 4:6, 3:6 - SVK- CRO 0:1