McEnroe sa vracia, bude hrať štvorhru s Björkmanom

SITA|2. dec 2005 o 07:50

LONDÝN 2. decembra (SITA, AP) - Bývalý skvelý americký tenista John McEnroe plánuje návrat na dvorce. Štyridsaťšesťročný víťaz siedmich grandslamových titulov v dvojhre by sa mal na februárovom turnaji ...

LONDÝN 2. decembra (SITA, AP) - Bývalý skvelý americký tenista John McEnroe plánuje návrat na dvorce. Štyridsaťšesťročný víťaz siedmich grandslamových titulov v dvojhre by sa mal na februárovom turnaji SAP Open v americkom San Jose (13. - 19. 2. 2006) predstaviť vo štvorhre po boku Švéda Jonasa Björkmana. McEnroe, ktorý triumfoval v debli na desiatich grandslamových turnajoch, nehral na turnajoch hlavného okruhu ATP od roku 1992. "V San Jose budeme hrať z jediného dôvodu - aby sme štvorhru vyhrali," vyhlásil McEnroe. "V žiadnom prípade nepôjde z našej strany len o nejaký výstrelok či zábavu. Myslím si, že naše účinkovanie môže byť prínosom pre tenis." John McEnroe zatiaľ nevie, či nastúpi na štvorhru aj na ďalších turnajoch ATP. "Som dosť zaneprázdnený rôznymi aktivitami, a preto neviem, či budem mať čas hrať aj na ďalších turnajoch. Uvidím, ako dopadnem v San Jose, a ako sa bude vyvíjať budúcnosť štvorhier v tenise," poznamenal americký veterán, ktorý v San Jose zvíťazil päťkrát vo dvojhre a osemkrát vo štvorhre. Celkovo má na konte 77 singlových titulov, čo je tretí najvyšší počet v open ére. McEnroe vo štvrtok vyhral na finálovom turnaji Masters veteránov v Londýne nad Mikaelom Pernforsom zo Švédska 7:6 (5), 6:4 a kvalifikoval sa do štvrťfinále.