Cibulková víťazkou na Floride

Sportnet|7. dec 2005 o 00:00

BRATISLAVA - Slovenská tenistka Dominika Cibulková sa stala víťazkou dvojhry dievčat do 18 rokov na prestížnom juniorskom turnaji kategórie Grade 1 Eddie Herr International v Bradentone na Floride. Talentovaná iba 16-ročná Slovenka zvíťazila vo finále ..

BRATISLAVA - Slovenská tenistka Dominika Cibulková sa stala víťazkou dvojhry dievčat do 18 rokov na prestížnom juniorskom turnaji kategórie Grade 1 Eddie Herr International v Bradentone na Floride. Talentovaná iba 16-ročná Slovenka zvíťazila vo finále v troch setoch nad Rumunkou Soranou Cirsteovou 6:3, 4:6, 6:0. Ešte predtým si v semifinále poradila v ďalšom trojsetovom boji s Ruskou Jevgenijou Rodinovou 2:6, 6:1, 7:6 (5). Dvojhru chlapcov vyhral Chorvát Marin Čilič, ktorý vo finále zdolal krajana Nikolu Mektiča 6:3, 7:5.

Turnaj sa hral na tvrdom povrchu v známej Bollettieriho akadémii. Zaujímavosťou je, že toto podujatie vyhrala v roku 1996 Slovenka Andrea Šebová, medzi chlapcami bol v tom istom roku úspešný súčasný chorvátsky daviscupový hrdina Ivan Ljubičič. (sita)

Dievčatá - semifinále: Cirsteová (Rum.) - Lisická (Nem.) 7:6 (4), 6:2, CIBULKOVÁ (SR) - Rodinová (Rus.) 2:6, 6:1, 7:6 (5). Finále: CIBULKOVÁ (SR) - Cirsteová (Rum.) 6:3, 4:6, 6:0. Chlapci - finále: Čilič (Chorv.) - Mektič (Chorv.) 6:3, 7:5.