Lyžovanie, SP: Slalom Pärsonovej, Zuzulová vypadla

TASR|11. dec 2005 o 23:41

Aspen 11. decembra (TASR) - Švédka Anja Pärsonová vyhrala úvodný slalom Svetového pohára zjazdárok v americkom Aspene. Celková víťazka SP odsunula vďaka ...

Aspen 11. decembra (TASR) - Švédka Anja Pärsonová vyhrala úvodný slalom Svetového pohára zjazdárok v americkom Aspene. Celková víťazka SP odsunula vďaka ataku v druhom kole o 3 stotinky sekundu vedúcu trojnásobnú majsterku sveta z uplynulej sezóny, Chorvátku Janicu Kosteličovú. Za dvoma mnohými vavrínmi ovešanými rutinérkami tretie miesto obsadila iba 19-ročná Rakúšanka ibaKathrin Zettelová (+0,43). Pärsonová slávila svoj prvý triumf sezóny a prepracovala sa na 2. miesto v celkovom poradí SP. Udalosťou súťaže bol aj 403. štart nemeckej veteránky Martiny Ertlovej v pretekoch dlhodobej elitnej série, čím vytvorila svetový rekord.

Slovenská zjazdárka Veronika Zuzulová vypadla v 1. kole. V hornej časti trate zachytila lyžou bránku a tak sa jej trojtýždenné putovanie v zámorí skončilo iba niekoľkými súťažnými sekundami. "Veľmi nás to mrzí. Verona tuším v tomto roku nemala špicara ani raz a určite nie v tejto sezóne, dokonca ani v tréningových jazdách. Tie išla naplno a v dobrej forme, vykazovala naozaj výbornú výkonnosť a opakujem - bez čo len jediného zaváhania. Akurát musela špicara chytiť v pretekoch...," konštatoval z Aspenu otec a tréner Timotej Zuzula. Šéf minitímu mal na hromženie pádny dôvod, pretože Veroniku počas celého turné za oceánom prenasledovala smola. Najprv pre stratu lyží pre kĺzavé disciplíny počas letu z USA do Kanady nemohla absolvovať tréningy na zjazd a troje rýchlostných pretekov Svetového pohára v Lake Louise. Po návrate do amerického Colorada zase nemala optimálne podmienky na tréning super-G, pretože lyže sa jej vrátili až po štyroch dňoch a to už v Lovelande vyčíňalo počasie. Zuzulová napokon namiesto plánovaných štyroch až šiestich súťaží SP absolvovala iba niekoľkosekundový slalom...

Výsledky:

1. Anja Pärsonová (Švéd.) 1:36,01 (49,30-46,71), 2. Janica Kosteličová (Chor.) +0,03 (48,27-47,77), 3. Kathrin Zettelová (Rak.) +0,43 (49,11-47,33), 4. Laure Pequegnotová (Fra.) +0,83, 5. Annemarie Gergová (Nem.) +1,38, 6. Therese Borssenová (Švéd.) +1,49, 7. Nicole Hospová (Rak.) +1,70, 8. Chiara Costazzová (Tal.) +1,79, 9. Tanja Poutiainenová (Fín.) +1,94, 10. Ana Jelušičová (Chor.) +1,96.