Prešov je vo štvrťfinále PVP

Sportnet|12. dec 2005 o 00:00

PREŠOV - Hádzanári Tatrana Prešov sú v osmičke najlepších tímov Pohára víťazov pohárov. Hráči slovenského majstra po víťazstve v Doboji (31:27) deklasovali v domácej odvete súpera z Bosny a Hercegoviny 33:23 a postúpili do štvrťfinále.

Autor štyroch gólov Prešova Vlastimil Fuňak (č. 14) prekonáva brankára Ratka Vujoviča. V odvete osemfinále PVP vyhral náš majster nad Dobojom 33:23 a postúpil do štvrťfinále. FOTO PRE SME - VIKTOR ZAMBORSKÝ

Prešovčania pred plným hľadiskom vynikajúco zvládli úvod a po šiestich minútach viedli 5:0, čím zvýšili celkový rozdiel na deväť gólov. Za tohto stavu si hosťujúci tréner Vojislav Radja vybral oddychový čas, ktorý jeho zverencom aspoň čiastočne pomohol, na konci úvodnej desaťminútovky sa Tatranu priblížili na dva góly (6:4). Skorigovanie však išlo skôr na vrub domáceho poľavenia, pretože po chvíli viedli Šarišania už 10:5. Hostia dali vzápätí tri góly po sebe, v 18. minúte znížili na 10:8, no to bolo z ich strany všetko v téme nádej na dobrý výsledok. Do konca prvého polčasu skórovali už len dvakrát, kým východniari sedem ráz.

Po výmene strán už zeleno-bieli s prehľadom diktovali tempo. Nepoľavili, ani keď mali postup už prakticky vo vrecku, ich niektoré akcie boli skutočnou pastvou pre oči. Pri zakončení si občas dovolili aj parádičky, ktoré vďační diváci odmenili búrlivými ováciami. Päť minút pred koncom vyhrávali už o trinásť gólov, až v závere prepustili aktivitu Bosniakom. Tatran sa meno súpera vo štvrťfinále európskeho pohára číslo dva dozvie zajtra. (jm)

Osemfinále PVP - odveta: Tatran Prešov - Sloga Doboj 33:23 (17:10), zostava a góly Tatrana: Bražnyk, Bakša - Marušák 2, T. Mažár 2, Huňady 5/5, Michal Urban , Pekár 2, Čorej, Fuňak 4, Pokotylo 2, Gruca 2, Tumidalský 5, Jančo 1, Kozlov 8 - najviac gólov Doboja: V. Stojanovič 6/1, Omerovič 5, Anisimov 3. Pred 1560 divákmi rozhodovali Plesa a Pripas (obaja Rumunsko), vylúčení: 5 - 4, ČK: 47. Pekár za tri vylúčenia, Veselinov za faul na Pokotyla. Pokutové hody: 6/5 - 7/2. Prvý zápas 31:27, postúpil Prešov.