Piatok, 4. december, 2020 | Meniny má Barbora, BarbaraKrížovkyKrížovky

V super-G vo Val Gardene triumf Gruggera, na čele SP Svindal

Val Gardena 16. decembra (TASR) - Rakúšan Johann "Hans" Grugger sa stal prekvapujúcim víťazom super-G Svetového pohára alpských lyžiarov v talianskej ...

Val Gardena 16. decembra (TASR) - Rakúšan Johann "Hans" Grugger sa stal prekvapujúcim víťazom super-G Svetového pohára alpských lyžiarov v talianskej Val Gardene časom 1:37,35. Dvadsaťštyriročný rodák z Bad Hofgesteinu si na trati Saslong pripísal na svoje konto tretí triumf v prestížnom kolotoči, no premiérový v najmladšej alpskej disciplíne. V uplynulej sezóne vyhral zjazdy v Bormiu a Chamonix.

Druhé miesto obsadil v superobrovskom slalome vo Val Gardene s odstupom 31 stotín Kanaďan Erik Guay, tretí bol so stratou 32 stotín Švajčiar Ambrosi Hoffmann. Na čelo celkového poradía SP sa vďaka piatemu miestu dostal víťaz úvodného super-G sezóny v kanadskom Lake Louise Nór Aksel Lund Svindal, ktorý o dva body predstihol doterajšieho lídra Američana Bodeho Millera, Severan vedie aj v priebežnej klasifikácii super-G. Obhajca veľkého glóbusu Miller bol v náročných poveternostných podmienkach v hornej časti trate najrýchlejší, v dolnej pasáži však stratil a napokon skončil na ôsmej priečke za svojím krajanom Scottom MacCartneym. Ten dosiahol zásluhou siedmeho miesta najlepší výsledok v SP.

Grugger po nečakanom triumfe žiaril šťastím: "Je to fantastické, nemôžem tomu uveriť. V super-G sa mi v rámci SP doteraz ani raz nepodarilo dostať do prvej trojky a vôbec som nepočítal s tým, že vo Val Gardene môžem zvíťaziť. Jazda mi vyšla takmer na sto percent, profitoval som aj z nižšieho štartového čísla," povedal víťazný Rakúšan. V sobotu je vo Val Gardene na programe klasický zjazd.

výsledky super-G SP alpských lyžiarov vo Val Gardene:

1. Hans Grugger (Rak.) 1:37,35, 2. Erik Guay (Kan.) +0,31, 3. Ambrosi Hoffmann (Švajč.) +0,32, 4. Kjetil-Andre Aamodt (Nór.) +0,34, 5. Aksel Lund Svindal (Nór.) +0,44, 6. Hermann Maier (Rak.) +0,45, 7. Scott MacCartney (USA) +0,50, 8. Bode Miller (USA) +0,61, 9. Andreas Schifferer (Rak.) +0,79, 10. Bruno Kernen (Švajč.) +0,85

Celkové poradie v SP (11): 1. Svindal 412, 2. Miller 410, 3. Michael Walchhofer (Rak.) 340, 4. Aamodt 333, 5. Daron Rahlves (USA) 327, 6. Maier 305

super-G (3): 1. Svindal 195, 2. Guay 184, 3. Grugger 133, 4. Hannes Reichelt (Rak.) 132, 5. Aamodt 131, 6. Rahlves 129

družstvá (11): 1. Rakúsko 2469, 2. USA 1088, 3. Nórsko 936

Pohár národov (18): 1. Rakúsko 4083, 2. USA 1681, 3. Švajčiarsko 1195