Piatok, 27. november, 2020 | Meniny má MilanKrížovkyKrížovky
RONALDO CHCE ZOSTAŤ V REALE DO KONCA KARIÉRY, ETO'O VÁHA MEDZI REPREZENTÁCIOU A BARCELONOU

Real Madrid ukončil rok prehrou

MADRID - Nočná mora Realu Madrid pred Vianocami! Klub s hviezdami za drahé peniaze, ktorý celú jeseň predvádza nevýrazné výkony a výsledky sú za očakávaniami, ...

Brazíslaky futbalista v drese Racing Santander Felipe Melo de Carvalho (druhý sprava) sa teší so spoluhráčmi po druhom góle do siete Realu Madrid na štadióne San Bernabeu v Maride. Santander vyhral nad Realom 2:1.

FOTO - REUTERS

MADRID - Nočná mora Realu Madrid pred Vianocami! Klub s hviezdami za drahé peniaze, ktorý celú jeseň predvádza nevýrazné výkony a výsledky sú za očakávaniami, vyvolanými letným posilnením, poslal v stredu ešte bližšie k depresii Santander. Mužstvo, ktoré bojuje o záchranu.

V zápase 17. kola pred dvojtýždňovou prestávkou v La lige sa biely balet rozlúčil so 75-tisíc pískajúcimi, nespokojnými divákmi na štadióne San Bernabeu prehrou 1:2. "V živote som už čelil viacerým ťažkostiam. Ešte stále je pred nami veľa ligových stretnutí," povedal tréner Juan Ramon Lopez Caro.

Jeho zverencov poslali do kolien dva prvopolčasové góly Ayozeho Diaza a Felipeho Mela v rozpätí šiestich minút a zásah Ronalda prišiel neskoro, Caro videl aj pozitíva duelu: "Boli to dva odlišné polčasy. V prvom predviedol Santander skvelý výkon a jeho vedenie bolo spravodlivé. V druhom sme si zaslúžili skórovať ešte dvakrát," povedal nástupca Brazílčana Venderleya Luxemburga, ktorý sa tešil z víťazstva iba po jednom zo štyroch stretnutí a na premiérový domáci triumf čaká.

"Merengues" sa prepadli na piate miesto a na Barcelonu strácajú už 11 b. Caro má dôveru vedenia a na stoličke bude minimálne do konca sezóny. Real si môže udobriť priaznivcov už 8. januára, keď cestuje do Villarrealu. Po krátkej španielskej zime bude pre žlté karty chýbať kapitán anglickej reprezentácie David Beckham.

Ronaldo zostáva

Brazílsky útočník Ronaldo by rád ukončil kariéru v Reale. "Nechcem odísť z Realu. Je to najlepší klub na svete," povedal. Brazílčan má zmluvu do júna 2008, nebráni sa jej predĺženiu. Meno Ronalda sa skloňovalo v talianskych médiách v súvislosti s jeho prestupom do Interu Miláno. "Sú to iba špekulácie," dementoval Ronaldo, ktorý už pôsobil v drese nerazzurri. V roku 2002 prestúpil do Realu práve z Interu za 45 miliónov eur.

Eto'ova dilema

Kamerunčan Samuel Eto'o stále nevie, či sa zúčastní na januárovom Pohári afrických národov, alebo dá prednosť povinnostiam v FC Barcelona. "Chcem sa vydať smerom, ktorý bude prijateľný pre všetkých," uviedol šalamúnsky tretí najlepší hráč na svete podľa FIFA. Elitný strelec Barcy si s prevezme už tretiu trofej pre najlepšieho hráča Afriky. Šampionát afrických krajín sa začne 20. januára 2006 v Egypte.

Adrianova smola aj šťastie

Brazílsky útočník Adriano upadol v zápase Serie A proti Empoli do bezvedomia a v noci ostal na pozorovaniach v nemocnici. Kanonier Interu Miláno sa v 14. min hlavou zrazil s obrancom súpera Andreom Raggim. Adriano ostal ležať na trávniku. Brazílčan s ťažkosťami reagoval na otázky lekára, držal si hlavu v dlaniach a prikrytého dekou ho odniesli za čiaru. Neskôr bol síce pri vedomí, no pre istotu ho odviezli do nemocnice Niguarda na komplexné vyšetrenia. Tie nepreukázali poškodenie mozgu. Adriano pendloval medzi pohotovosťou a neurochirurgiou, no našťastie mu lekári hovorili iba pozitívne správy. Ešte večer telefonoval matke, že sa cíti v poriadku.

(sita, afp, tasr)

Alberto Gilardino z AC Miláno sa teší po jednom zo svojich dvoch gólov do siete Livorna v talianskej Serii A. AC vyhralo na ihrisku súpera 3:0. FOTO - REUTERS