Hingisová v Gold Coast vyhrala už aj v troch setoch

SITA|5. jan 2006 o 12:30

GOLD COAST 5. januára (SITA, AFP) - Tretí zápas - tretie víťazstvo. Taká je zatiaľ bilancia bývalej svetovej jednotky a tenisovej exdôchodkyne Martiny Hingisovej v roku 2006. K svojmu vydarenému comebacku ...

GOLD COAST 5. januára (SITA, AFP) - Tretí zápas - tretie víťazstvo. Taká je zatiaľ bilancia bývalej svetovej jednotky a tenisovej exdôchodkyne Martiny Hingisovej v roku 2006. K svojmu vydarenému comebacku po vyše troch rokoch pridala 25-ročná Švajčiarka v austrálskom stredisku Gold Coast tretí zápasový triumf, tentoraz na jej rakete zostala Nuria Llagosterová-Vivesová. Maličká Španielka (len 156 cm) jej však ako prvá zo súperiek vzala set, keď podľahla 2:6, 6:4, 0:6. "V tenise svojho času dosiahla všetko a nevidím dôvod, prečo by to nemohla zopakovať. Je to však len prvý turnaj a stať sa môže všeličo," povedala na adresu Hingisovej 25-ročná Španielka. Švajčiarka hladko vyhrala prvý set za 30 minút 6:2, potom ale Španielka pridala a vyrovnala stav setov na 1:1. V rozhodujúcom sete však kopila nevynútené chyby a od bývalej prvej dámy svetového tenisu dostala ´kanára´. V semifinále bude Hingisovej súperkou turnajová štvorka Talianka Flavia Pennettová. "Teraz už viem, že zvládnem aj trojsetový zápas," nechala sa počuť rodáčka z Košíc a ďalej pokračovala: "Tento zápas som vyhrala najmä v hlave a to je dobrý signál do ďalších náročných súbojov. Chcem predsa všetkým dokázať, že na to stále mám."

Martina Hingisová vyhrala dovedna 76 turnajov v dvojhre a štvorhre a vo veku 16 a pol roka sa stala najmladšou svetovou jednotkou v histórii. Dôvodom jej predčasného odchodu zo svetovej tenisovej scény pred takmer štyrmi rokmi bolo vážne zranenie ľavého členka. O návrat na dvorce sa pokúsila už vlani vo februári na turnaji WTA Tour v thajskej Pattayi, ale v 1. kole prehrala s Nemkou Marlene Weingärtnerovou 6:1, 2:6, 2:6.