V. Williamsová dohrala zápas s Mirzovou s bolesťami

SITA|5. jan 2006 o 15:09

HONGKONG 5. januára (SITA, AFP) - Americká tenistka Venus Williamsová po zápase s Indkou Saniou Mirzovou na exhibičnom turnaji Champions Challenge v Hongkongu priznala, že ju napriek výhre 6:3, 6:3 trápili ...

HONGKONG 5. januára (SITA, AFP) - Americká tenistka Venus Williamsová po zápase s Indkou Saniou Mirzovou na exhibičnom turnaji Champions Challenge v Hongkongu priznala, že ju napriek výhre 6:3, 6:3 trápili najmä v prvom sete bolesti bedra. Desiata hráčka svetového rebríčka sa musela za stavu 2:3 v úvodnom sete dať na 11 minút ošetrovať, verí však, že zdravotné problémy nebudú natoľko vážne, aby jej zabránili v účasti na Australian Open. Podľa jej slov lekári neboli schopní za tak krátku dobu určiť diagnózu. "Neviem, čo sa stalo, ale teraz je to v poriadku. Ani lekári nedokázali zistiť dôvod bolesti, a tak som sa rozhodla hrať ďalej. Bolo to naozaj so zaťatými zubami, nemohla som urobiť rýchlejší pohyb. Chcela som však zostať na dvorci, pretože tieto zápasy sú mojou prípravou na Australian Open. Dúfam, že zajtra to bude lepšie," uviedla Američanka, ktorá si víťazstvom nad indickou nádejou zabezpečila účasť v semifinálovej Zlatej skupine. V Hongkongu sa predstavila prvýkrát od svojho odstúpenia zo septembrového turnaja China Open pre zranenie kolena.