Nedeľa, 29. november, 2020 | Meniny má VratkoKrížovkyKrížovky

Slávik s Ninisom v Königsee bodovali

KÖNIGSEE - Taliansky sánkar Armin Zöggeler vyhral šieste podujatie Svetového pohára v nemeckom Königsee. Olympijský šampión zo ZOH 2002 v Salt Lake City dosiahol v súčte oboch kôl výsledný čas 1:36,072 a vďaka zisku sto bodov sa prepracoval na čelo ...

Talian Armin Zöggeler na štarte pretekov SP sánkarov v juhonemeckom Königsee, kde zvíťazil a posunul sa na čelo celkového poradia.

FOTO - SITA/AP

KÖNIGSEE - Taliansky sánkar Armin Zöggeler vyhral šieste podujatie Svetového pohára v nemeckom Königsee. Olympijský šampión zo ZOH 2002 v Salt Lake City dosiahol v súčte oboch kôl výsledný čas 1:36,072 a vďaka zisku sto bodov sa prepracoval na čelo celkového poradia SP pred obhajcu vlaňajšieho prvenstva Rusa Alberta Demčenka, ktorý nedokončil prvé kolo. Druhé miesto obsadil so stratou 88 tisícin sekundy Američan Tony Benshoof. Na bronzovej priečke skončil nemecký veterán a trojnásobný olympijský víťaz Georg Hackl (+0,163), ktorý sa o mesiac predstaví na svojej šiestej zimnej olympiáde.

Slovenský reprezentant Jaroslav Slávik obsadil 16. priečku so stratou 1,075 na víťazného Zöggelera. Bronzový medailista z ME 2004 v Oberhofe si pripísal na svoje konto ďalších 25 bodov do hodnotenia prestížneho seriálu a v celkovej klasifikácii sa so ziskom 79 bodov posunul na 29. pozíciu. Jozef Ninis skončil dvadsiaty so stratou 1,301 na Zöggelera a dosiahol svoj najlepší výsledok v aktuálnej sezóne. V celkovom poradí SP je hneď za Slávikom na 30. mieste so ziskom 76 bodov, obaja Slováci už majú zabezpečenú účasť na ZOH 2006 v Turíne.

Reprezentačný tréner Walter Marx starší bol s účinkovaním Slávika i Ninisa spokojný. "Obaja chlapci podali dobrý výkon. Jaro Slávik bol po prvom kole štrnásty. V druhej jazde išiel v hornej časti trate veľmi pekne a medzičasy naznačovali, že by sa mohol ešte posunúť o niekoľko priečok nahor. Po štvoresíčku sa však dopustil chyby. Jožko Ninis v druhom kole zabojoval a z dvadsiatej šiestej pozície sa posunul do prvej dvadsiatky."

V súťaži tímov sa slovenskému kvartetu príliš nedarilo. Ján Harniš, Branislav Regec, Veronika Sabolová a Slávik obsadili 11. miesto so stratou 3,753 na víťazné nemecké družstvo v zložení Patric Leitner, Alexander Resch, Silke Kraushaarová a Georg Hackl. V konečnom poradí súťaže tímov zvíťazili so ziskom 315 bodov talianski sánkari, ktorí v Königsee skončili druhí. Slovenských reprezentantov klasifikovali na 10. priečke so ziskom 112 bodov.

(tasr)

Fakty SP v Königsee

Muži: 1. Zöggeler (Tal.) 1:36,072 (48,060+48,012), 2. Benshoof (USA) +0,088 (48,116+48,044), 3. Hackl (Nem.) +0,163 (48,249+47,986) ...16. SLÁVIK (SR) +1,075 (48,454+48,693), 20. NINIS (SR) +1,301 (48,761+48,612). Celkové poradie v SP: 1. Zöggeler 444, 2. Albert Demčenko (Rus.) 410, 3. Benshoof 410...29. SLÁVIK 79, 30. NINIS 76

Súťaž tímov: 1. Nemecko (Leitner, Resch, Kraushaarová, Hackl) 2:24,785, 2. Taliansko +0,519, 3. USA +0,832 ...11. SLOVENSKO (Harniš, Regec, Sabolová, Slávik) +3,753. Konečné poradie: 1. Taliansko 315, 2. Rakúsko, Nemecko a USA 290, 5. Lotyšsko 238, 6. Rusko 225...10. SLOVENSKO 112.