Pondelok, 26. október, 2020 | Meniny má DemeterKrížovkyKrížovky
SLOVENSKÝ HÁDZANÁRSKY MAJSTER VYHRAL V PRVOM ZÁPASE 3. KOLA POHÁRA EHF DOMA NAD SPARTAKOM KYJEV 28:24, ODVETA JE V SOBOTU 14. JANUÁRA

Šaľa pôjde na Ukrajinu so štvorgólovou nádejou

ŠAĽA - So štvorgólovým náskokom pocestujú hádzanárky Dusla Šaľa na sobotňajšiu odvetu 3. kola Pohára EHF na Ukrajinu.

Martina Halásová sa prediera cez obranu Spartaka Kyjev. Tatiana Bilenjaová (s číslom 6) jej už v tom nestihla zabrániť. Celú akciu sleduje Andrea Šalatová (druhá sprava). Zo stretnutia Pohára EHF Duslo Šaľa - Spartak Kyjev 28:24. FOTO - ČTK

ŠAĽA - So štvorgólovým náskokom pocestujú hádzanárky Dusla Šaľa na sobotňajšiu odvetu 3. kola Pohára EHF na Ukrajinu. Momentálne druhý tím tamojšej ligy Spartak Kyjev zdolali pred 1500 divákmi v domácej hale 28:24, keď štvorgólový náskok ich hrial už po šiestich minútach hry (4:0) i v prestávke (16:12). Šalianky po obetavom výkone triumfovali zaslúžene, no väčšine hráčok sa víťazstvo vzhľadom na priebeh hry málilo. Kyjevčanky, koučované bývalým trénerom mužov ŠKP Bratislava Jurijom Garkavenkom, prehrávali dva razy už rozdielom šiestich gólov (14:20 i 19:25). Zásluhou zbytočných vylúčení domácich hráčok vždy dokázali manko skresať.

V zostave Šale sa po takmer dvojročnej prestávke po materskej dovolenke objavila Andrea Šalatová. Trénerka Darina Braunová jej dala príležitosť na posledných dvadsať minút, počas ktorých stihla dať dva góly. Chýbala tehotná Lýdia Fábryová, stretnutie si vychutnávala len v úlohe diváčky v hľadisku.

Napriek tomu to Šalianky rozpálili od začiatku. Kým Ukrajinky našli recept na pozornú obranu a rýchle brejky, viedol slovenský majster 4:0. Črtala sa nečakane hladká záležitosť, no Kyjevčanky sa dokázali vrátiť do zápasu. Rozstrieľala sa Oľga Lajuková, na ľavom krídle výborne hrala účastníčka nedávnych MS v Petrohrade Olena Radčenková. Šalianky i tak po celý zápas bližšie než na dostrel troch gólov Spartak nepustili. Okrem tradičných strelkýň Vlčkovej a Halásovej sa na poste spojky rozstrieľala aj Csalavá (7 gólov). V bránke Dusla predviedla spoľahlivý výkon Fabiánová, keď okrem viacerých rán z poľa i sólo úniku zneškodnila i tri sedmičky súpera.

(rh)

Pohár EHF - 3. kolo: Duslo Šaľa - Spartak Kyjev 28:24 (16:12). Zostava a góly Dusla: Fabiánová, Némethová - Flašková 3, Antalová, Vlčková 6/2, Gáborová 1, Fečová 1, Váradyová 1, Púčiková, Csalavá 7, Halásová 7/4, Šalatová 2 - najviac gólov Spartaka: Lajuková 7/3, Boklaščuková 6/1, Radčenková 6/1. Pred 1500 divákmi rozhodovali Zvironas a Mikučionis (obaja Litva), vylúčené 5/2, 7 m hody 6/5 - 7/4.