Zuzulová vo svojom druhom zjazde kariéry 30., Maculová 27.

TASR|12. jan 2006 o 17:51

Innerkrems 12. januára (TASR) - Slovenská lyžiarka Veronika Zuzulová obsadila vo štvrtkovom FIS-ovom zjazde v Innerkremse 30. miesto so stratou 3,17 s ...

Innerkrems 12. januára (TASR) - Slovenská lyžiarka Veronika Zuzulová obsadila vo štvrtkovom FIS-ovom zjazde v Innerkremse 30. miesto so stratou 3,17 s na víťaznú domácu Rakúšanku Annu Fenningerovú. Pre 21-ročnú Bratislavčanku to bol bol iba druhý zjazd v živote. Ďalšia slovenská olympionička, iba 18-ročná Krompašanka Soňa Maculová skončila na 27. priečke so stratou 2,93 na víťazku

Zuzulová si v nedeľu po akrobatickom páde v slalome Svetového pohára v Maribore rozbila nos a natiahla stehenný sval, napriek tomu však odcestovala na tréningy a súťaže v málo testovaných kĺzavých disciplínach. V piatok by bývalá juniorská majsterka sveta v slalome mala v Innerkremse absolvovať ďalší zjazd. Jej štvrtkový zjazd nasledoval trištvrteroka pov jej premiére v kráľovskej alpskej disciplíne v maribore. Vlani v marci však v zjazde okrem nej a chorvátskej konštanty Svetového pohára Niky Fleissovej štartovali len domáce Slovinky. Zuzulová vtedy nechala 15 z nich za sebou a skončila na 16. mieste so stratou 2,84 s na víťaznú Ursku Rabičovú. Slalomárska nádej slovenskej olympijskej výpravy mala kĺzavé súťaže absolvovať v novembri v prestížnom SP, ale z troch zjazdov a dvoch super-G nebolo nič, lebo sa jej na niekoľko dní stratilo 8 párov lyží na leteckej trase z USA do Kanady.

Domov»Zimné športy»Zuzulová vo svojom druhom zjazde kariéry 30., Maculová 27.