Slováci v generálke pred ME dvakrát zdolali Švajčiarov

TASR|15. jan 2006 o 15:45

Modra 15. januára (TASR) - Slovenskí hádzanári si aj v nedeľňajšom prípravnom stretnutí poradili so Švajčiarmi. Po sobotňajšom víťazstve 24:22 v Bratislave ...

Modra 15. januára (TASR) - Slovenskí hádzanári si aj v nedeľňajšom prípravnom stretnutí poradili so Švajčiarmi. Po sobotňajšom víťazstve 24:22 v Bratislave zdolali zverenci trénera Petra Hatalčíka v poslednom medzištátnom zápase pred ME reprezentáciu usporiadateľov 33:28 (17:12). Pred odchodom do Švajčiarska zohrajú Slováci ešte dva modelované zápasy s juniorskou reprezentáciou (20. a 21. januára).

Stretnutie v Modre privítala omnoho vďačnejšia atmosféra ako na Pasienkoch a v preplnenej modernej hale videli diváci skvelý nástup Slovákov. Podstatne aktívnejším herným prejavom si domáci rýchlo vybudovali viacgólový náskok, pričom za spoľahlivo pracujúcou obranou sa znova prekonával brankár Štochl. Do 17. minúty za chrbát pustil iba štyri strely súpera a aj zásluhou jeho desiatich zákrokov Slováci presvedčivo vyhrávali 13:4. Po čiastočnom útlme Hatalčíkovho tímu sa Švajčiarom podarilo stav skorigovať a štyri minúty pred koncom prvého polčasu prehrávali už iba o štyri góly. Prvé dejstvo ukončili Slováci diváckou lahôdkou, keď Antlovu prihrávku naskakovačkou dorazil do švajčiarskej bránky Valo. Po zmene strán sa už veľké úpravy so skóre nepodarilo urobiť ani jednému z tímov. Stretnutie pre tri vylúčenia nedohral T. Straňovský, ktorý sa len v sobotu pripojil k tímu potom, čo si "odskočil" splniť klubové povinnosti do nemeckého Forchheimu.

"Chceli sme aj v druhom zápase podať dobrý výkon a hlavne zvíťaziť, no najdôležitejšie pre mňa bolo aby sa hráči zbavili nervozity. Už v 1. polčase sa im to podarilo a divákom ponúkli veľmi pekné góly. Myslím si, že sme odohrali až na niekoľko krátkodobých výpadkov veľmi dobré stretnutie," povedal po zápase Peter Hatalčík.

Slovensko - Švajčiarsko 33:28 (17:12)

Zostava a góly SR: Štochl, Pramuk - Hlavtúr, Polakovič 8/4, Farkašovský 2, M. Straňovský 1, Antl 7/1, P. Zaťko, Tabačko 1, Kukučka 4, D. Valo 8, T. Straňovský, Mažár 2. Najviac gólov Švajčiarska: Echaud 6. 7m hody: 7/6 - 7/4, vylúčení: 5:3, ČK: T. Straňovský za 3 vylúčenia, rozhodovali: Dobrovits, Tájok (obaja Maď.), 500 divákov.

Domov»Halové športy»Hádzaná»Slováci v generálke pred ME dvakrát zdolali Švajčiarov