Australian Open - Gajdošová v premiére skončila v 1. kole

SITA|16. jan 2006 o 07:07

MELBOURNE 16. januára (SITA) - Slovenská tenistka Jarmila Gajdošová sa s úvodným grandslamovým turnajom roka Australian Open v Melbourne (dotácia 19,3 mil. AUD) rozlúčila v 1. kole dvojhry. Iba 18-ročná ...

MELBOURNE 16. januára (SITA) - Slovenská tenistka Jarmila Gajdošová sa s úvodným grandslamovým turnajom roka Australian Open v Melbourne (dotácia 19,3 mil. AUD) rozlúčila v 1. kole dvojhry. Iba 18-ročná Slovenka, ktorá aktuálne v Austrálii debutovala v hlavnej súťaži na grandslamovom turnaji, nestačila na skúsenejšiu Nemku Martinu Müllerovú a podľahla jej v troch setoch za 78 minút 6:1, 2:6, 3:6. Gajdošová si účasť v hlavnej súťaži vybojovala v kvalifikácii, kde postupne zdolala Američanku Carly Gullicksonovú, Maďarku Zsofiu Gubácsiovú a Talianku Nathalie Vierinovú.

Dvojhra - 1. kolo:

Jarmila Gajdošová (SR) - Martina Müllerová (Nem.) 6:1, 2:6, 3:6

Gajdošová (131. vo WTA Tour) sa v úvode súperky nezľakla. Hneď v treťom geme jej vzala servis, to isté zopakovala v piatom a prvý set vyhrala za 19 minút poľahky 6:1. V druhom sete však na rakete mladej Slovenky začali pribúdať nevynútené chyby (spolu za celý zápas 46) a 109. hráčka sveta Müllerová začala otáčať vývoj. Po dvoch brejkoch vyhrala 23-ročná Nemka set 6:2. V rozhodujúcom dejstve si obe súperky vyhrávali podania do stavu 2:2. Potom Gajdošová stratila svoj servis dvakrát po sebe a za stavu 5:2 Müllerová podávala na víťazstvo. Slovenka síce ešte rebrejkom znížila na 3:5, ale vzápätí to pri svojom servise nepotvrdila a prehrala set 3:6 a tým aj zápas 1:2. Semifinalistka melbournskej juniorky spred dvoch rokov si tak na svoje premiérové víťazstvo v hlavnej súťaži na grandslamovom turnaji ešte musí počkať.