Tenis, Australian open: Hrbatý po piatich setoch do osemfinále

SITA|21. jan 2006 o 06:25

MELBOURNE 21. januára (SITA) - V osemfinále dvojhry na tohtoročnom úvodnom grandslamovom turnaji Australian Open v Melbourne (dotácia 19,3 mil. AUD) bude mať slovenský tenis dvojnásobné zastúpenie. K ...

MELBOURNE 21. januára (SITA) - V osemfinále dvojhry na tohtoročnom úvodnom grandslamovom turnaji Australian Open v Melbourne (dotácia 19,3 mil. AUD) bude mať slovenský tenis dvojnásobné zastúpenie. K ženskej jednotke Daniele Hantuchovej sa v sobotu pridala aj mužská Dominik Hrbatý. Obhajca minuloročného štvrťfinále a nasadený dvanásty hráč turnaja v 3. kole zdolal talentovaného Rusa Igora Andrejeva za 211 minút 1:6, 6:4, 6:3, 2:6, 6:4. Hrbatý do tretice uštval svojho súpera v piatich setoch tak, ako sa mu to podarilo aj v úvodných dvoch kolách na úkor Rakúšana Olivera Maracha a Belgičana Dicka Normana. S finalistom nedávneho turnaja v Sydney Andrejevom bol však na pokraji prehry, keď v piatom sete prehrával 0:3 a 1:4. Napriek tomu zápas otočil a v Melbourne sa tešil už zo svojho piateho postupu medzi šestnásť najlepších. Najbližším súperom 28-ročného Bratislavčana bude víťaz súboja Nikolaj Davydenko (5-Rus.) - Nathan Healey (Austr.).

Dvojhra - 3. kolo:

Dominik Hrbatý (12-SR) - Igor Andrejev (23-Rus.) 1:6, 6:4, 6:3, 2:6, 6:4 za 211 minút

Hrbatému ušli prvé tri gemy, hoci v tom treťom mal pri podaní súpera dve brejkové možnosti. Potom síce znížil na 1:3, ale na rozdiel od Rusa veľa chybil a v ďalšom priebehu setu už neuhral ani hru. Andrejev (26. v ATP Entry) získal prvý set vďaka lepšiemu servisu, ale väčšiemu počtu víťazných úderov za 25 minút hladko 6:1. V druhom sete sa za stavu 1:1 Hrbatý natrápil, kým získal svoje podanie. Postupne odvrátil štyri brejkbaly súpera a upravil na 2:1. V ďalších gemoch mal brejkové možnosti aj slovenský tenista, ktorý výrazne zlepšil aj servis. Využil jediný brejkbal, ale za stavu 5:4 to pri podaní Andrejeva znamenalo zisk druhého setu. Dvadsaťdvaročný Moskovčan, ktorý vlani ako jeden z mála tenistov zdolal na antuke Španiela Rafaela Nadala, v úvode tretieho setu opäť zabral a po rýchlom brejku sa ujal vedenia 2:0. Hrbatý ale kontroval rovnakým spôsobom a keďže súperovi vzal podanie ešte raz, za stavu 5:3 podával na víťazstvo v sete. Bez problémov čistou hrou ho aj získal a po 11

8 minútach upravil stav setov na 2:1. Vo štvrtom sete sa karta znova obrátila. Andrejev mal vysokú úspešnosť I. podania a keďže dominoval aj vo výmenách a premenil dve z troch ponúknutých možností na brejk, set vyhral za 40 minút hladko 6:2. V rozhodujúcom piatom dejstve Slovák spočiatku doplácal na nepremenené brejkbaly. Len pri úvodnom podaní Andrejeva mal hneď štyri, no Rus ho získal pre seba a vzápätí čistou hrou aj servis Hrbatého. Prvý gem získal Slovák až za stavu 0:3 a druhý za 1:4. Potom však Rusa konečne na siedmy pokus brejkol a akoby sa začal pre neho nový zápas. Od toho momentu už slovenský tenista takmer nestratil fiftín. Unaveného Rusa ničil víťaznými údermi a za stavu 5:4 si pri svojom servise na potvrdenie víťazstva dovolil čistú hru. Na posledné Hrbatého podanie pri mečbale už jeho súper ani nereagoval. Hrbatý si vylepšil vzájomnú bilanciu s Andrejevom na 2:0.

Domov»Tenis»Tenis, Australian open: Hrbatý po piatich setoch do osemfinále