Lyžovanie: Zjazd SP žien v Lenzerheide - SÚHRN - výsledky, text, poradia

TASR|2. mar 2002 o 14:46

Lenzerheide 2. marca (TASR) - Švajčiarka Corrine Reyová-Belletová vyhrala zjazd Svetového pohára vo švajčiarskom Lenzerheide výsledným časom 1:18,65.

Druhé miesto obsadila Francúzka Melanie Suchetová (+0,50) pred Nemkou Hilde Gergovou (+0,60).

Reyová-Belletová zaknihovala svoj piaty triumf vo Svetovom pohári a tretí v zjazde, keď zvíťazila hlavne vďaka výbornej jazde v hornej polovici trate.

Preteky poznamenal ťažký pád Rakúšanky Renaty Götschlovej, ktorá utrpela zranenie ľavého kolena a lakťa a s najväčšou pravdepodobnosťou stratila šance zabojovať o celkové prvenstvo vo Svetovom pohári. Držiteľkou malého glóbusu za víťazstvo v zjazde sa tak už s predstihom stala talianska lyžiarka Isolde Kostnerová, ktorá obsadila v Lenzerheide desiatu priečku. Dvadsaťšesťročná strieborná medailistka v zjazde na olympijských hrách v Salt Lake City a dvojnásobná majsterka sveta v super-G má pred Götschlovou v priebežnej klasifikácii kráľovskej disciplíny už 138 bodový náskok.

V celkovom poradí SP je stále na čele Rakúšanka Michaela Dorfmeisterová z 1031 bodmi.

Výsledky:

1. Corrine Reyová-Belletová (Švaj.) 1:18,65 min., 2. Melanie Suchetová (Fr.) +0,50, 3. Hilde Gergová (Nem.) +0,60, 4. Selina Hereggerová (Rak.) +0,68, 5. Regina Häuslová (Nem.) +0,72, 6. Michaela Dorfmeisterová (Rak.) +1,01, 7. Petra Haltmayrová (Nem.) +1,02, 8. Carole Montilletová (Fr.) +1,10, 9. Brigite Obermoserová (Rak.) +1,38, 10. Isolde Kostnerová (Tal.) +1,40

Celkové poradie SP (po 30 súťažiach): 1. Dorfmeisterová 1031 bodov, 2. Götschlová 931, 3. Sonja Nefová (Švaj.) 804, 4. Gergová 771, 5. Anja Pärsonová (Švéd.) 724

zjazd (8): 1. Kostnerová 546, 2. Götschlová 408, 3. Gergová 396, 4. Dorfmeisterová 369, 5. Reyová-Belletová 364

družstvá (30): 1. Rakúsko 4606, 2. Švajčiarsko 2649, 3. Taliansko 2239 fi la

Domov»Zimné športy»Lyžovanie: Zjazd SP žien v Lenzerheide - SÚHRN - výsledky, text, poradia