Bern 30. januára (TASR) - Po pondelkovom dni voľna, počas ktorého dejiská 7. majstrovstiev Európy hádzanárov vo Švajčiarsku postupne opustili okrem Slovenska aj výpravy Portugalska a Maďarska a domáci reprezentanti sa už adaptovali na úlohy divákov, bude turnaj pokračovať v najbližších troch dňoch duelmi nadstavbovej časti.
V I. skupine v Bazileji si zmerajú sily najlepšie trojice A a B-skupiny (Slovinsko, Poľsko, Ukrajina, resp. Španielsko, Francúzsko a Nemecko) a v druhej v St. Gallene budú účinkovať postupujúci z C a D-skupiny (Rusko, Chorvátsko, Nórsko, resp. Dánsko, Island, Srbsko a Čierna Hora).
Zo základných skupín si tímy odviezli len body a skóre zo vzájomných zápasov, pričom s plným počtom štyroch bodov začnú vicemajstri Európy Slovinci a Rusi a naopak najhoršie vyhliadky na semifinále majú bezbodový trojlístok - Ukrajina, Nórsko a SČH. Len o niečo lepšie sú na tom obhajcovia titulu Nemci, ktorí si do nadstavby doviezli len bodík za remízu so Španielmi.
O medaily budú hrať len dva najúspešnejšie tímy z každej skupiny, tretích v poradí čaká duel o poslednú priamu miestenku na najbližšie MS do Nemecka i ME 2008 do Nórska.
ME hádzanárov - 2. fáza - program
I. skupina, Bazilej
utorok 31. januára:
15.15 Slovinsko - Francúzsko
17.30 Poľsko - Španielsko
20.00 Ukrajina - Nemecko
streda 1. februára:
15.15 Slovinsko - Nemecko
17.45 Ukrajina - Španielsko
20.15 Poľsko - Francúzsko
štvrtok 2. februára:
15.15 Poľsko - Nemecko
17.45 Ukrajina - Francúzsko
20.00 Slovinsko - Španielsko
Tabuľka: |
1. Slovinsko | 2 | 2 | | | 66:60 | 4 |
2. Španielsko | 2 | 1 | 1 | | 60:57 | 3 |
3. Poľsko | 2 | 1 | | 1 | 62:57 | 2 |
4. Francúzsko | 2 | 1 | | 1 | 53:54 | 2 |
5. Nemecko | 2 | | 1 | 1 | 56:58 | 1 |
6. Ukrajina | 2 | | | 2 | 55:66 | |
II. skupina, St. Gallen
utorok 31. januára:
15.45 Dánsko - Chorvátsko
18.00 Island - Rusko
20.15 SČH - Nórsko
streda 1. februára:
15.45 Dánsko - Nórsko
18.00 SČH - Rusko
20.15 Island - Chorvátsko
štvrtok 2. februára:
15.45 Island - Nórsko
18.00 SČH - Chorvátsko
20.15 Dánsko - Rusko
tabuľka:
1. Rusko 2 2 0 0 54:50 4
2. Island 2 1 1 0 64:59 3
3. Dánsko 2 1 1 0 61:57 3
4. Chorvátsko 2 1 0 1 61:58 2
5. Nórsko 2 0 0 2 49:56 0
6. SČH 2 0 0 2 60:69 0
Zürich
sobota 4. februára:
o 5. miesto:
11.45 3. z I. skupiny - 3. z II. skupiny
semifinále:
14.15 1. z I. skupiny - 2. z II. skupiny
17.00 1. z II. skupiny - 2. z I. skupiny
nedeľa 5. februára:
o 3. miesto:
13.30 zdolaní zo semifinále
finále:
16.00 víťazi semifinále