Slovenky remizovali na turnaji v Chebe s Chorvátskom 18:18

TASR|5. mar 2002 o 22:54

Cheb 5. marca (TASR) - Slovenské reprezentantky v hádzanej remizovali vo svojom úvodnom stretnutí na 29. ročníku medzinárodného turnaja žien O štít ...

Cheb 5. marca (TASR) - Slovenské reprezentantky v hádzanej remizovali vo svojom úvodnom stretnutí na 29. ročníku medzinárodného turnaja žien O štít mesta Cheb v nemeckom Arzbergu s Chorvátskom po zlepšenom výkone v druhom polčase 18:18. V druhom zápase nastúpia zverenky trénerky Viery Zaťkovej v stredu o 17.00 proti Poľsku.

SR - Chrovátsko 18:18 (9:11)

Zostava a góly SR: Kodayová, Harišová - Caltíková 1, Glankovičová 0, Zedníková 2, Poláková 1, Stuparičová 1, Bordácsová 1, Flašková 1, Géczová 3, Hrabovská 4, Molnárová 1, Halásová 3 - najviac gólov: Poračeková 6, Juričová 3, 7 m hody 3/2 - 0/0, vylúčené 0:3, rozhodovali: Novák a Kružný (ČR), 500 divákov

Slovenské reprezentantky sa v prvom polčase na palubovke iba hľadali, snažili sa hrať po krídlach, no stroskotávali na výbornej chorvátskej brankárke. Po zmene strán zverenky trénerky Viery Zaťkovej zlepšili hru v obrane, rozchytala sa brankárka Kodayová a Slovenky napokon dosiahli remízu. Za najlepšiu hráčku vyhlásili pivotku Petru Géczovú, autorku troch gólov.

"V prvom polčase v hre našich dievčat chýbala súhra, nedarila sa nám streľba, čo súper využil a do kabín odchádzal s dvojgólovým náskokom. Po zmene strán hrali naše reprezentantky agresívnejšie, dôležité však bolo, že začali premieňať vyložené príležitosti. Veľmi dobrý výkon podali Kodayová a Géczová," povedal vedúci slovenského tímu Ladislav Kovács.

la mp

Domov»Halové športy»Hádzaná»Slovenky remizovali na turnaji v Chebe s Chorvátskom 18:18