Nadal zdolal Federera vo finále v Dubaji

SITA|4. mar 2006 o 19:16

DUBAJ 4. marca (SITA) - Španiel Rafael Nadal zvíťazil vo dvojhre na tenisovom turnaji ATP The Dubai Tennis Championships v Dubaji (SAE) s celkovou dotáciou 1 mil. USD. Turnajová i rebríčková dvojka zdolala ...

DUBAJ 4. marca (SITA) - Španiel Rafael Nadal zvíťazil vo dvojhre na tenisovom turnaji ATP The Dubai Tennis Championships v Dubaji (SAE) s celkovou dotáciou 1 mil. USD. Turnajová i rebríčková dvojka zdolala v sobotňajšom finálovom stretnutí suveréna posledných sezón Rogera Federera zo Švajčiarska 2:6, 6:4, 6:4. Nadal si premiérové víťazstvo v tomto roku pripísal už na svojom druhom turnaji v tejto sezóne, predtým sa v Marseille dostal do semifinále, kde podľahol Francúzovi Arnaudovi Clementovi. Ešte stále iba dvadsaťročný talentovaný tenista je vôbec prvým hráčom v roku 2006, ktorý dokázal zdolať svetovú jednotku Federera. Dvadsaťštyriročný rodák z Bazileja triumfoval na oboch tohtoročných turnajoch, na ktorých štartoval, v Dohe i na Australian Open.

Z víťazstva vo štvorhre sa v Dubaji tešila austrálsko-zimbabwianska dvojica Paul Hanley, Kevin Ullyett, ktorá si s jednotkami turnaja Markom Knowlesom a Danielom Nestorom poradila až po lepšom zvládnutí majstrovského tajbrejku 1:6, 6:2, 10:1.

Dvojhra - finále:

Rafael Nadal (2-Šp.) - Roger Federer (1-Švajč.) 2:6, 6:4, 6:4

Štvorhra - finále:

Paul Hanley, Kevin Ullyett (2-Austr./Zimb.) - Mark Knowles, Daniel Nestor (1-Bah./Kan.) 1:6, 6:2, 10:1 (majstrovský tajbrejk)