Vo finále v Dubaji Nadal zdolal Federera

Sportnet|6. mar 2006 o 00:00

DUBAJ - Španiel Rafael Nadal zvíťazil vo dvojhre na tenisovom turnaji ATP The Dubai Tennis Championships v Dubaji (SAE) s celkovou dotáciou 1 mil. USD. Turnajová i rebríčková dvojka zdolala v sobotňajšom finálovom stretnutí suveréna posledných sezón ...

FOTO

DUBAJ - Španiel Rafael Nadal zvíťazil vo dvojhre na tenisovom turnaji ATP The Dubai Tennis Championships v Dubaji (SAE) s celkovou dotáciou 1 mil. USD. Turnajová i rebríčková dvojka zdolala v sobotňajšom finálovom stretnutí suveréna posledných sezón Rogera Federera zo Švajčiarska 2:6, 6:4, 6:4.

Nadal si premiérové víťazstvo v tomto roku pripísal už na svojom druhom turnaji v tejto sezóne, predtým sa v Marseille dostal do semifinále, kde podľahol Francúzovi Arnaudovi Clementovi. Ešte stále iba dvadsaťročný talentovaný tenista je vôbec prvým hráčom v roku 2006, ktorý dokázal zdolať svetovú jednotku Federera. Dvadsaťštyriročný rodák z Bazileja triumfoval na oboch tohtoročných turnajoch, na ktorých štartoval, v Dohe i na Australian Open.

Z víťazstva vo štvorhre sa v Dubaji tešila austrálsko-zimbabwianska dvojica Paul Hanley, Kevin Ullyett, ktorá si s jednotkami turnaja Markom Knowlesom a Danielom Nestorom poradila až po lepšom zvládnutí majstrovského tajbrejku 1:6, 6:2, 10:1.