Švajčiar Küttel vyhral v Kuopiu

Sportnet|8. mar 2006 o 00:00

KUOPIO - Švajčiarsky skokan na lyžiach Andreas Küttel sa stal víťazom včerajšieho podujatia Svetového pohára na mostíku vo fínskom Kuopiu s celkovým ziskom 273,3 bodu. Dvadsaťšesťročný reprezentant krajiny helvétskeho kríža si vytvoril dobrú východiskovú

Včerajšie preteky Svetového pohára v skokoch na lyžiach na mostíku vo fínskom Kuopiu vyhral Švajčiar Andreas Küttel. FOTO - SITA

pozíciu už po prvom kole, keď pristál na značke 132 m a usadil sa na vedúcej priečke. V druhom pokuse zaletel Küttel do vzdialenosti 129 m a pripísal si na svoje konto tretí triumf v aktuálnej sezóne i v doterajšej kariére v rámci SP, vlani v decembri nenašiel premožiteľa na podujatiach v Harrachove a Lillehammeri.

Druhé miesto obsadil v Kuopiu úradujúci olympijský víťaz na veľkom mostíku z Turína Rakúšan Thomas Morgenstern (271,9), tretí skončil Poliak Adam Malysz, ktorému sa vydarili preteky po dlhšom čase. Líder celkového poradia SP Čech Jakub Janda síce neudržal tretiu priečku po prvom kole a v Kuopiu napokon skončil až ôsmy, upevnil si však pozíciu lídra prestížneho seriálu. Jeho najsilnejší prenasledovateľ Fín Janne Ahonen totiž po 20. mieste v nedeľňajšej súťaži v rodnom Lahti podujatie v Kuopiu vynechal a na Jandu už stráca 144 bodov.