Gajdičiar v biatlone na 5 km sediacich skončil piaty, vyhral Rus Kiselev

TASR|14. mar 2006 o 13:45

Turín 14. marca (TASR) - Z členov slovenského paralympijského družstva v štvrtý súťažný deň do diania na IX. zimnej paralympiáde v Turíne (10. - 19. marca) ...

Turín 14. marca (TASR) - Z členov slovenského paralympijského družstva v štvrtý súťažný deň do diania na IX. zimnej paralympiáde v Turíne (10. - 19. marca) ako prvý zasiahol sediaci biatlonista Vladimír Gajdičiar. V súťaži mužov na 5 km skončil na 5. mieste, keď ako jediný zo 17 pretekárov z 10 krajín sa dokázal svojím výkonom vklíniť do mimoriadne silnej šestice ruských a ukrajinských pretekárov.

Tridsaťosemročný obhajca striebra z VIII. ZPH v Salt Lake City 2002 v biatlone na 5 km všetky nádeje na medailu pochoval už pri prvej streľbe, v ktorej netrafil päť terčov a musel absolvovať päť trestných okruhov. Keď v druhej streľbe netrafil ďalšie tri terče po odkrútení troch okruhov došiel do cieľa v čase 26:06,5.

Súťaž sediacich biatlonistov vyhral v čase 25:19,1 min Rus Vladimír Kiselev, ktorý na ďalšie medailové pozície odsunul dvojicu Ukrajincov Jurija Kostjuka (25:49,5) a Sergeja Chyžnjaka (25:51,2). Štvrtý bol v cieli ďalší Rus Irek Zaripov (26:04,9) a šiesty ďalší z mimoriadne silnej 5-člennej ruskej ekipy Taras Kryjanovski (26:09,3).

Výsledky, muži, biatlon, 5 km, sediaci: 1. Kiselev (Rus) 25:19,1, 2. Kostjuk 25:49,5, 3. Chyžnjak (obaja Ukr.) 25:51,2, 4. Zaripov (Rus.) 26:04,9, 5. GAJDIČIAR (SR) 26:06,5, 6. Kryjanovski (Rus.) 26:09,3.

Domov»Zimné športy»Gajdičiar v biatlone na 5 km sediacich skončil piaty, vyhral Rus Kiselev