Lyžovanie: Finále alpského SP mužov - text, hlas Kosteliča, výsledky, poradia

TASR|9. mar 2002 o 17:58

Flachau 9. marca (TASR) - Chorvát Ivica Kostelič vyhral finálový slalom Svetového pohára zjazdárov v rakúskom Flachau a získal tak aj sezónny malý glóbus ...

Flachau 9. marca (TASR) - Chorvát Ivica Kostelič vyhral finálový slalom Svetového pohára zjazdárov v rakúskom Flachau a získal tak aj sezónny malý glóbus za túto disciplínu.

Druhé miesto v záverečnom slalome sezóny obsadil Američan Bode Miller (+0,23), tretí bol olympijský víťaz Francúz Jean-Pierre Vidal (+1,08). Kostelič slávil svoje tretie víťazstvo kariéry v pretekoch, v ktorých zviedol tvrdý boj o slalomového kráľa zimy s Millerom. Američan predviedol v 2. kole famóznu, dravú jazdu, ktorou dištancoval konkurenciu. Z 1. miesta sa však ako posledný vydal na trať 2. kola brat trojnásobnej olympijskej víťazky Janice Kosteličovej a hoci mu k titulu stačila aj 2. priečka, historicky prvý chorvátsky glóbus v alpskom SP mužov si zabezpečil finálovým víťazstvom. "Pred štartom som si povedal, že ak teraz vyhrám, som naozaj veľký lyžiar. Vedel som totiž, že musím veľa riskovať, navyše keď ma s obrovskými očakávaniami prišli povzbudiť moji skvelí krajania," vyznal sa v cieli Kostelič.

Výsledky slalomu: 1. Ivica Kostelič (Chor.) 1:37,92 (49,36-48,56), 2. Bode Miller (USA) +0,23 s (50,71-47,44), 3. Jean-Pierre Vidal (Fra.) +1,08 (50,32-48,68), 4. Kilian Albrecht (Rak.) +1,12, 5. Sebastien Amiez (Fra.) +1,17, 6. Benjamin Raich (Rak.) +1,53, 7. Mitja Kunc (Slov.) +2,01, 8. Markus Larsson (Švéd.) +2,08, 9. Jure Košir (Slov.) +2,15, 10. Kjetil-Andre Aamodt (Nór.) +2,21.

Konečný stav SP v slalome (9): 1. Kostelič 611 b., 2. Miller 560, 3. Vidal 456, 4. Kunc 322, 5. Rainer Schönfelder (Rak.) 318, 6. Kalle Palander (Fín.) 287, 7. Giorgio Rocca (Tal.) 286, 8. Mario Matt (Rak.) 267, 9. Aamodt (Nór.) 232, 10. Albrecht 202,

Priebežný stav SP (34): 1. Stephan Eberharter (Rak.) 1642, 2. Aamodt 1078, 3. Didier Cuche (Švaj.) 1024, 4. Miller 952, 5. Fritz Strobl (Rak.) 846,

družstvá (34): 1. Rakúsko 7457, 2. Švajčiarsko 3357, 3. Nórsko 2538.

ph šu

Domov»Zimné športy»Lyžovanie: Finále alpského SP mužov - text, hlas Kosteliča, výsledky, poradia