Juniorka Barlíková vyhrala aj medzi ženami

Sportnet|29. mar 2006 o 00:00

BRATISLAVA - Na treťom squashovom turnaji A kategórie žien sa spomedzi 22 hráčok najviac darilo Nikole Barlíkovej z bratislavského klubu LI-PA Holding (predtým www.markiza.sk). Na kurtoch 1. SSK Bratislava na Pionierskej ulici dosiahla ešte len pätnásťro

čná hráčka najväčšie víťazstvo už v semifinále. Porazila v ňom prvýkrát v kariére rivalku z 1. SSK Andreu Malinovú. Vo finále sa mala stretnúť so Soňou Vlkovou (Imet Bratislava), tá však zápas skrečovala pre únavu.

Úspech Barlíkovej oceňuje aj generálna sekretárka domácej asociácie Jana Maniková: "Nikol potvrdzuje talent a napriek neúčasti aktuálnej jednotky Lindy Hrúzikovej je toto víťazstvo cenné. Potešilo nás aj to, že sa na turnaji zišlo vyše dvadsať squashistiek, čo potvrdzuje stúpajúci záujem dievčat o tento šport."

Nikola Barlíková na rozdiel od Sone Vlkovej únavu po turnaji nepociťovala a absolvovala hneď na druhý deň aj juniorské podujatie Black Knight v Banskej Bystrici. Squashisti na ňom súťažili v piatich kategóriách a víťazka bratislavského turnaja žien žiarila aj v mládežníckych kategóriách. Vyhrala v súťaži dievčat do 19 rokov, keď zdolala vo finále Luciu Eckertovú (taktiež z klubu LI-PA Holding) a konkurenciu nenašla ani medzi hráčkami do 17 rokov. Prekvapením sa skončili boje v kategórii chlapcov do 17 rokov, v ktorej porazil Marek Šindelár (SC Pezinok) favorizovaného Matúša Kováča z LI-PA Holding. Vo finále potom triumfoval Tomáš Klein (1. SSK Bratislava). Podľa squashového kalendára nasledujú sobotňajšie majstrovstvá Slovenska vo štvorhrách.

Konečné poradie - A turnaj žien: 1. Nikola Barlíková (LI-PA Bratislava), 2. Soňa Vlková (Imet Bratislava), 3. Lucia Eckertová (LI-PA). Víťazi kategórií juniorského turnaja Black Knight, chlapci do 13 rokov: Peter Hrúzik (1. SSK Bratislava), do 15 rokov: Róbert Schmidt (Trnava), do 17 rokov: Tomáš Klein (1. SSK), dievčatá do 13 rokov: Veronika Kučerová (1. SSK), do 15 rokov: Kučerová, do 17 rokov: Barlíková, do 19 rokov: Barlíková. (bg)