Policajné derby vychytala Končeková

Sportnet|4. apr 2006 o 00:00

BANSKÁ BYSTRICA - V poslednom kole základnej časti medzinárodnej hádzanárskej súťaže žien sa v hale na banskobystrických Štiavničkách stretli domáce policajtky s bratislavskými (29:25 po polčase14:12). Najviac gólov Banskobystričaniek strelili Szabová ..

BANSKÁ BYSTRICA - V poslednom kole základnej časti medzinárodnej hádzanárskej súťaže žien sa v hale na banskobystrických Štiavničkách stretli domáce policajtky s bratislavskými (29:25 po polčase14:12). Najviac gólov Banskobystričaniek strelili Szabová 9 a Monika Kollárová 8. Domáce dievčatá chceli odčiniť predchádzajúcu vysokú prehru v Šali, ale od začiatku sa im veľmi nedarilo poradiť si s húževnatými súperkami.

Banskobystričanky v prvej časti doťahovali náskok hostí, neskôr však misky váh priklonili na svoju stranu, keď viedli už aj o sedem gólov. Bratislavčanky nakoniec dotiahli zápas so štvorgólovým mankom. Hádzanárky z hlavného mesta v 44. minúte vstávali z mŕtvych, keď sa trojgólovou sériou dotiahli na rozdiel troch presných zásahov. Hádzanárky spod Urpína však napriek viacerým nepresnostiam predviedli viacero pekných akcií a diváci ich do play-off odprevádzali so zaslúženým potleskom. Chyby, ktoré urobili, sa im v semifinále proti favoritovi Šali môžu vypomstiť.

Tréner domácich hádzanárok Štefan Kelemen bol po zápase spokojný, pred zápasom mal však určité obavy. "Báli sme sa, aby sa hráčky nezranili do play-off, chceli by sme v ňom byť v kompletnom zložení. Začali sme trošku opatrne aj v útoku, aj v obranných činnostiach," povedal Kelemen. ,,Bolo to ťažko vybojované víťazstvo, hra nešla úplne podľa predstáv. Sme lepšie družstvo, ako Bratislavčanky. Urobili sme však veľa chýb a zahodili veľa šancí, čo nesmieme," dodala Monika Kollárová.

Absolutórium za výkon si zaslúži aj brankárka ŠKP Ivana Končeková, ktorá sa blysla niekoľkými excelentnými zákrokmi. Hosťujúcim hráčkam často neostávalo nič iné, ako chytať sa za hlavy nad exportnými zákrokmi dvadsaťročnej opory Banskobystričaniek. Ivana zachytala v zlomových okamihoch. Jedným z nich bola situácia v druhom polčase, keď následne po jej zákroku Hajíčková zvýšila na šesťgólový rozdiel. Domácich divákov roztlieskala aj v 58. minúte, keď kryla sedemmetrový hod. "Bol to dôležitý zápas, lebo sme vyhrali. Som rada, že som trošku podržala družstvo v dôležitých momentoch. Chytalo sa mi dobre, vyhrávali sme, takže bola pohoda," povedala brankárka Končeková. Recept na šťastie chce určite využiť aj v Šali. "Brankárka sa musí postaviť tak, aby donútila protihráčku hodiť to tam, kde chce ona," prezradila Ivana Končeková.

Bolo to len pred pár dňami, keď Bystričanky vypili kalich horkosti, našťastie nie do dna. Minulý týždeň totiž Banskobystričanky podľahli práve Šali vysoko o 10 gólov. Štefan Kelemen na to nemyslí, verí, že Bystričanky budú úspešné. "Zápasy play-off sú úplne o niečom inom," povedal. Do Šale nechcú ísť v porazeneckej nálade, ale naopak ozbrojené veľkými ambíciami. "Ak donesieme dva body, budeme veľmi spokojní," dodal tréner ŠKP B. Bystrica. (alb)