Austrália - Bielorusko 2:0 po 1. dni štvrťfinále

TASR|7. apr 2006 o 10:57

Sydney 7. apríla (TASR) - Vo štvrťfinále Davisovho pohára tenistov vedie Austrália na tvrdom povrchu Rebound Ace v Kooyong tennis centre v Melbourne nad ...

Sydney 7. apríla (TASR) - Vo štvrťfinále Davisovho pohára tenistov vedie Austrália na tvrdom povrchu Rebound Ace v Kooyong tennis centre v Melbourne nad Bieloruskom 2:0.

Prvý bod pre "protinožcov" vybojovala tímová dvojka Chris Guccione víťazstvom v piatich setoch nad favorizovaným Maxom Mirným 7:6 (4), 3:6, 7:5, 3:6, 6:4. V druhom singli si líder domácich Lleyton Hewitt bez problémov poradil s hosťujúcou dvojkou Vladimirom Volčkovom hladko v troch dejstvách 6:2, 6:1, 6:2.

"Je to doposiaľ najväčšie víťazstvo v mojej kariére. Navyše sa mi podarilo zdolať kvalitného súpera pred vlastnými fanúšikmi. Bol som veľmi nervózny, no s pribúdajúcimi minútami som sa uvoľnil a hral svoj tenis," povedal po zápase Guccione.

Dvadsaťročný tenista nadchol austrálskych fanúšikov už vo februárovom 1. kole svetovej skupiny v Ženeve, kde výhrou nad Georgom Bastlom spečatil postup. Mirného brejkol v poslednom geme piateho setu a po 3:41 h slávil ďalšie veľké víťazstvo v kariére. Jeho rebríčkové postavenie (168. v Entry), ktoré je o 117 miest za Mirným mu pred duelom veľké šance u bookmakerov nedávalo, ale rodák z Melbourne dokázal, že prezývka "zviera" mu sedí ako uliata. Na druhý bod potreboval Hewitt iba 91 minút a pohodové, takmer tréningové tempo. Volčkovovi dovolil získať iba päť hier a vylepšil si daviscupovú bilanciu na 31 víťazstiev pri ôsmich prehrách.

Austrálčania hrajú v Kooyongu v zápase o "šalátovú misu" po 13-ročnej pauze a prvýkrát na tvrdom povrchu. Kurty v tamojšom tenisovom centre bývali mekkou ich daviscupovej reprezentácie v časoch, keď protinožci uprednostňovali trávu. Do sobotňajších štvorhier nominovali nehrajúci kapitáni Fitzgerald a Dmitrij Tatur dvojice Wayne Arthurs, Paul Hanley, resp. Mirnyj, Volčkov. V nedeľu sú na programe záverečné single Hewitt - Mirnyj, Guccione - Volčkov. Víťaz súboja Austrália - Bielorusko sa v septembri stretne v semifinále s postupujúcim tímom z duelu Chorvátsko - Argentína.