Izrael vyhral D-skupinu, Obzilerová odvrátila 5 mečbalov

SITA|21. apr 2006 o 17:00

PLOVDIV 21. apríla (SITA) - Kvarteto semifinalistov na turnaji I. skupiny euroafrickej zóny Pohára federácie v bulharskom Plovdive skompletizoval v piatok Izrael, ktorý vyhral D-skupinu. V jedinej päťčlennej ...

PLOVDIV 21. apríla (SITA) - Kvarteto semifinalistov na turnaji I. skupiny euroafrickej zóny Pohára federácie v bulharskom Plovdive skompletizoval v piatok Izrael, ktorý vyhral D-skupinu. V jedinej päťčlennej skupine turnaja viedli Izraelčanky už po dvojhrách nad Bieloruskom 2:0 a štvorhru už potom ani nehrali. Ich súperkami v boji o postup budú v sobotu tenistky Srbska a Čiernej Hory.

Aký nevyspytateľný dokáže byť ženský tenis, predviedli aktérky prvej dvojhry súboja Izrael - Bielorusko Tzipora Obzilerová a Ekaterina Dzehalevičová. Po stratenom I. sete v tajbrejku prehrávala skúsená Izraelčanka Obzilerová v tom druhom už 3:5 a jej súperka sa postupne dostala k piatim mečbalom. Ani jeden však nevyužila, rovnako ako vedenie 4:2 a 40:15 v rozhodujúcom treťom sete. V prípade, ak by Bielorusky Izrael zdolali, stali by sa víťazkami skupiny a postúpili by do sobotňajšieho rozhodujúceho zápasu o júlovú baráž o II. svetovú skupinu. V druhom piatkovom zápase D-skupiny vyhrali Švédky nad Rumunskom 2:1. Napriek tomu budú hrať v sobotu o udržanie sa v I. skupine euroafrickej zóny s Juhoafrickou republikou.

Johanna Larssonová - Monica Niculescová 3:6, 7:6 (3), 6:1

Nadja Romová, Mari Anderssonová - Sorana Cirsteová, Mihaela Buzarnescová 7:5, 6:4