V Monte Carle triumf Nadala a dvojice Björkman - Mirnyj

SITA|23. apr 2006 o 21:51

MONTE CARLO 23. apríla (SITA) - Tenisový turnaj ATP Masters Series na antuke v Monte Carle (dotácia 2 082 500 eur) vyhral Španiel Rafael Nadal a obhájil tak svoje prvenstvo z roku 2005. Turnajová dvojka ...

MONTE CARLO 23. apríla (SITA) - Tenisový turnaj ATP Masters Series na antuke v Monte Carle (dotácia 2 082 500 eur) vyhral Španiel Rafael Nadal a obhájil tak svoje prvenstvo z roku 2005. Turnajová dvojka zdolala v nedeľňajšom dramatickom štvorsetovom finále najvyššie nasadeného Švajčiara Rogera Federera 6:2, 6:7 (2), 6:3, 7:6 (5). "Je to pre mňa neuveriteľný deň. Zdolať Rogera nie je iba niečo špeciálne, je to fantastické," povedal po stretnutí Nadal. Pre 19-ročného ľaváka z Pyrenejského polostrova je to druhý triumf v tomto roku, keď vo finále v Dubaji sa v marcovom súboji rovnakých hráčov takisto tešil z víťazstva nad svetovou jednotkou španielsky mladík. "Rafael odohral dnes skvelý zápas, pre mňa to bola nepríjemná prehra," uviedol 24-ročný Federer, ktorý v roku 2006 neuspel iba vo dvoch dvojhrách. Zaujímavé je, že famóznemu Švajčiarovi cestu za triumfom prekazil vždy práve Nadal, ktorý v Monte Carle vyhral svoj štrnásty turnaj na okruhu ATP a počtom triumfov v tínedžerskom veku už predstihol v historickej tabuľke Švéda Matsa Wilandera. Viac víťazstiev pred dovŕšením dvadsiatky dosiahol len legendárny Björn Borg - šestnásť. Rafael Nadal oslávi 20 rokov v júni 2006, na dostihnutie fenomenálneho Švéda má ešte necelé dva mesiace.

Vo finále štvohry v Monte Carle si poradili jednotky turnaja - švédsko-bieloruský pár Jonas Björkman, Max Mirnyj s treťou nasadenou dvojicou Fabrice Santoro, Nenad Zimonjič (Fr./Srbsko a Č. Hora) 6:2, 7:6 (2).

Dvojhra - finále:

Rafael Nadal (2-Šp.) - Roger Federer (1-Švajč.) 6:2, 6:7 (2), 6:3, 7:6 (5)

Štvorhra - finále:

Jonas Björkman, Max Mirnyj (1-Švéd./Biel.) - Fabrice Santoro, Nenad Zimonjič (3-Fr./Srbsko a Č. Hora) 6:2, 7:6 (2)