Tenis: Hantuchová po výhre nad Gagliardiovou vo finále v Indian Wells

TASR|15. mar 2002 o 01:25

Indian Wells 14. marca (TASR) - Slovenská fedcupová reprezentantka Daniela Hantuchová sa prebojovala do finále tenisového turnaja série Masters Pacific ...

Indian Wells 14. marca (TASR) - Slovenská fedcupová reprezentantka Daniela Hantuchová sa prebojovala do finále tenisového turnaja série Masters Pacific Life Open v americkom Indian Wells (2,1 milióna dolárov), keď po tuhom trojsetovom boji zdolala Švajčiarku Emmanuelle Gagliardiovú 4:6, 6:0, 6:4.

Osemnásťročná rodáčka z Poprada tak postúpila do svojho prvého finále na ženskom okruhu WTA Tour, v ktorom sa stretne s víťazkou súboja bývalých svetových jednotiek Švajčiarky Martiny Hingisovej a Američanky Moniky Selešovej.

Hneď na začiatku úvodného setu mala Slovenka problémy s udržaním si svojho podania, keď musela odvracať dva súperkine brejkbaly. V siedmej hre sa to však Hantuchovej nepodarilo a 25-ročná Gagliardiová sa ujala vedenia 4:3. Hoci sa rodáčke z Popradu podaril hneď v nasledujúcej hre rebrejk, v 9. hre opäť neudržala svoje podanie a húževnatá Švajčiarka doviedla úvodné dejstvo po 45 minútach do víťazného konca.

Nástup do druhého setu sa skvele vydaril slovenskej tenistke, ktorá sa rýchlo ujala vedenia 3:0. V ďalšom, relatívne hladkom priebehu druhého dejstva sa Hantuchovej ešte dvakrát podarilo prelomiť Švajčiarkio podanie a za 27 minút jej Slovenka uštedrila nepopulárneho kanára. Hantuchová v tých chvíľach predvádzala celodvorcový tenis s množstvom víťazných úderov, svoju súperku dostávala pod tlak a oproti prvému dejstvu sa dopúšťala menšieho počtu nevynútených chýb.

Rozhodujúci set začala znova lepšie Slovenka, keď v druhej hre prerazila Gagliardiovej servis a viedla už 2:0. Chvíľková strata Hantuchovej koncentrácie však spôsobila, že po ľahších chybách si slovenská tenisová jednotka neudržala výhodu podania a namiesto 3:0 bolo 2:1. Až do stavu 5:4 si potom obe hráčky držali svoj servis, v desiatej hre však Hantuchová čistou hrou prelomila súperkino podanie a postúpila tak do finále, keď využila hneď svoj prvý mečbal.

dvojhra - semifinále:

Daniela HANTUCHOVÁ (SR) - Emmanuelle Gagliardiová (Švajč.) 4:6, 6:0, 6:4

Domov»Tenis»Tenis: Hantuchová po výhre nad Gagliardiovou vo finále v Indian Wells