WHIL: Michalovce zdolali Šaľu a majú namierené k titulu

TASR|7. máj 2006 o 13:25

Michalovce 7. mája (TASR) - Aj v druhom zápase finále play off o majstrovský titul zvíťazili hádzanárky Iuventy Michalovce nad Slovanom Duslo Šaľa 24:21, ...

Michalovce 7. mája (TASR) - Aj v druhom zápase finále play off o majstrovský titul zvíťazili hádzanárky Iuventy Michalovce v nedeľu nad Slovanom Duslo Šaľa 24:21, v sérii vyhrávajú 2:0 a na zisk druhého titulu v klubovej histórii im chýba už iba jediné víťazstvo. Finálová séria sa teraz sťahuje do Šale, tretí zápas je na programe v sobotu 13. mája o 18.00.

Finále - 2. zápas:

Iuventa Michalovce - Slovan Duslo Šaľa 24:21 (13:17)

Zostavy a góly:

Michalovce: Zahorjanová, Krajcárová - Jenčíková 1, Tóthová 11/6, Hodošková, Gregorčíková, Cínová, Kalaninová 3, Beňušková 5, Pajtášová, Dittelová 3, Szöllösiová, Školková 1.

Šaľa: Fabiánová, Némethová - Flašková 2, Antalová, Vlčková 3/1, Gáborová 6/3, Fečová 2, Váradyová 2, Púčiková, Csalavová, Halásová 4, Pileková 1, Šalatová 1.

Rozhodcovia: Horáček a Novotný (obaja ČR), 7m hody: 6/6 - 5/4, vylúčené: 2:6, 1100 divákov.

Na zápasy: 2:0

Do dvojgólového vedenia sa najskôr dostali domáce, no potom prišli chvíľe Duslo. Šaľa nedovolila Michalovciam dlhých deväť minút skórovať a v 15. min bol stav 3:8. Vzápätí si tréner Daniš vzal oddychový čas, Iuventa sa prebrala a dokázala znížiť na 9:10. Záver prvého dejstva však opäť patril Šali, ktorá do kabín odchádzala so štvorgólovým náskokom. Po zmene strán sa Duslu hneď v 31. min podarilo skórovať a získať najvyšší náskok v zápase (18:13) a ďalších dlhočizných 18 minút strelecky mlčala. Iuventa tento úsek vyhrala 8:0, čím položila základ svojho víťazstva. Duslo sa dokázalo ešte dotiahnuť na rozdiel jedného gólu (22:21), ale v posledných piatich minútach domáce vďaka excelujúcej branárke Krajcárovej udržali vedenie na svojej strane.

Tréner Iuventy Dušan Daniš: "Nedokázali sme nadviazať na náš výborný výkon z prvého duelu a pôsobili sme omnoho pomalším dojmom. Vážim si však, že dievčatá sa nevzdali a eliminovali päťgólové manko. O osude stretnutia sa rozhodovalo v druhom polčase a veľkú pochvalu za svoj výkon si zaslúži naša gólmanka Krajcárová. Do Šale pocestujeme s úmyslom zavŕšiť sériu tretím triumfom."

Trénerka Šale Darina Braunová: "Po včerajšom výpadku sme boli odhodlané zachytiť začiatok zápasu, čo sa nám aj podarilo. Po prestávke sme predpokladali, že rozhodujúcich bude prvých desať minút. To sa aj potvrdilo, žiaľ v prospech domácich. V závere za stavu 21:20 nepochopiteľne zahodili štyri čisté šance, čo nás stálo lepší výsledok. Urobíme všetko preto, aby sme sa sem vrátili na rozhodujúci piaty zápas."

Domov»Halové športy»Hádzaná»WHIL: Michalovce zdolali Šaľu a majú namierené k titulu